X


Tesla CEO’sundan Twitter Hack’ine İlginç Yaklaşım

Elon Musk, Twitter hack girişimi ile ilgili ilginç açıklamalarda bulundu.
10:11
18 Temmuz 2020

Hem Bitcoin ve kripto para ekosistemi için hem de Twitter için son günler oldukça hareketli geçti. Elon Musk, Joe Biden, Kanye West ve daha birçok ünlü ismin hesabı ele geçirildi ve hesaplar bir “giveaway” dolandırıcılığı için kullanılmak istendi. Kötü niyetli kişiler bahsi geçen ünlü isimlerin takipçilerinden kendilerine belli bir miktarda Bitcoin (BTC) göndermelerini istedi ve gönderilen miktarı ikiye katlamayı vaat etti.

Twitter hack’ini gerçekleştiren bilgisayar korsanları henüz ortaya çıkarılamamış olsa da Tesla CEO’su Elon Musk duruma kripto ekosisteminin şaka coin’i ile açıklık getirmeye çalıştı.

Hack Girişimi ve Dogecoin

Hack girişiminin ardından sular bir nebze olsa durulduktan sonra takipçilerinden biri Musk’a “Neerde benim Bitcoin’lerim?” şeklinde bir soru yöneltti. Ünlü girişimci ise bu soruyu, “Affedersiniz, sadece Doge satıyorum.” sözleri ile yanıt verdi.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Tahmin edebileceğiniz gibi Musk, özellikle son zamanlarda adını sık sık duyduğumuz ve bir TikTok videosu ile viral hale gelen kripto para birimi Dogecoin’den (DOGE) bahsediyor.

Bunların yanında Musk, yanıtından kısa bir süre sonra yazı sonunda da görebileceğiniz resmi paylaştı. Resimde, “küresel finansal sistem” olarak etiketlenmiş bir şehri saran “dogecoin standardı” etiketli bir kum fırtınası gösteriliyor.

Öte yandan bu paylaşım Musk’ın Bitcoin ve Dogecoin ile ilgili yaptığı ilk paylaşım da değil. 2019 yılında 1 Nisan’da Tesla ve SpaceX genel müdürü Dogecoin‘in “en sevdiği para birimi” olduğunu dile getirmişti. Hatta bu açıklamaların ardından Dogecoin ekibi Musk’a DOGE’nin CEO’su olmasını teklif etmişti.

Bitcoin’in Değeri

Yapılan açıklamalara göre Musk, Bitcoin’in bir değeri olduğunu düşünüyor. Geçtiğimiz aylarda Harry Potter’ın yazarı J.K. Rowling, Twitter üzerinden Bitcoin’in en olduğunu sormuştu. Musk bu soruyu, “Merkez bankalarının sürekli para basması Bitcoin’in hemen hemen sağlam bir para olduğunu gösteriyor.” sözleri ile yanıtlamıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar