X


Harry Potter’ın Yazarı Bitcoin’i Anlamak İstiyor

Ünlü kitap serisi Harry Potter’ın yazarı J.K.Rowling, Twitter üzerinden yaptığı açıklama ile Bitcoin’i anlamak istediğini dile getirdi. 
09:00
16 Mayıs 2020

Harry Potter romanlarının artık ikonik hale gelmiş yazarı J.K. Rowling‘in, Hogwarts dünyasında yaşanan birçok doğaüstü olayı, iksirleri, sihirleri ve kehanetleri yazdı. Harry Potter sersinin hem kitapları hem filmleri dünyada büyük ilgi gördü. Hatta hala Harry Potter tutkunlarının olduğunu biliyoruz.

“Bitcoin Hakkında Hiçbir Şey Bilmiyorum”

Büyülü kitapların yazarı, Twitter üzerinden paylaştığı son gönderisinde büyülü dijital para birimi “Bitcoin’i anlamak istediğini” dile getirdi ve bunun için kripto para ekosisteminden yardım istedi.

54 yaşındaki yazar Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda Bitcoin hakkında hiçbir şey bilmediğini ifade etti. Bu sebeple de kripto ekosisteminin Bitcoin’i anlaması için kendisine yardım etmesini istedi. Bu durum bazıları tarafından, ana akım benimsenmenin kesin olarak yaşandığının bir kanıtı olarak nitelendirildi.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bitcoin ve Hogwarts

J.K.Rowling’in cevabı tabii ki kısa sürede kripto ekosisteminin dikkatini çekti ve Bitcoin ile ilgili açıklamalar adeta yağmaya başladı. U.Today’in haberine göre, bazıları teknik olarak Bitcoin’i açıklamaya çalışırken bazıları da Harry Potter serisi ile bağlantılar kurarak Bitcoin’in ne olduğunu anlatmaya çalıştı.

Örneğin; kripto para eğitimleri veren Kanadalı “BTC Sessions”, Bitcoin’i “aslında sihirbazların oluşturduğu, sahip olduğu ve herkes tarafından denetlenebilen Gringotts Büyücü Bankası” ile karşılaştırdı. Eğitimci “Bitcoin’in yaptığı da tam olarak budur.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan @Bitcoin hesabının sahibi, “Büyücüler hala Gringotts Bank’a güvenmek zorundalar. Bitcoin bunu çözebilir.” ifadeleriyle bir açıklama yapmaya çalıştı.


Bunların yanında daha önce “Harry Potter tarzı” kripto para birimleri olan Beam ve Grin MimbleWimble gizlilik teknolojisi üzerinde çalışmaya başladı. MimbleWimble’ın ise Harry Potter kitaplarında Lord Voldemort’un bulunduğu yeri gizleme için kullandığı sihirli bir sözcük olduğu biliniyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar