Reklam

Stellar (XLM) Bu Haberle Birlikte Yükselişe Geçti! Proje Ripple (XRP)’ı Geçebilir!

Stellar (XLM) önemli bir anlaşmaya imza attı.
20:59
6 Eylül 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bugün Stellar (XLM) kurumsal bir şirketle anlaşma imzaladı. Blockchain güvenlik şirketi GK8 ile iş birliği anlaşması yapan Stellar (XLM) kurumsal akına uğrayabilir. Hali hazırda bankalar, finans şirketleri ve kurumsallar kripto paralara özellikle blockchain çözümlerine yoğun ilgi gösteriyor.

Anlaşma İmzalandı

Blockchain siber güvenlik şirketi GK8 yaptığı anlaşmayla birlikte Stellar Lumen ağında token üretme ve saklama hizmeti verecek. Bugün yapılan duyuruya göre Stellar ile entegre çalışacak olan GK8, müşterilerine XLM ile ortak çalışarak birçok çözüm üretecek.

GK8‘in kurucu ortağı ve CEO’su Lior Lamesh, ortaklığın XLM‘in kurumsal yatırımcılarının “yeni gelir akışları oluşturmasına, varlıkları dijitalleştirmesine, ticaret yapmasına ve gönderildiği anda para birimini dönüştürmesine” olanak tanıdığını söyledi.

İlk olarak 2014 yılında XRP’den ayrılarak doğan XLM blockchain tabanlı ödeme çözümleri sunuyor. Hali hazırda 22. sırada bulunan XLM yaklaşık 10 milyar dolarlık piyasa değerine sahip. Son bir haftada %23 değer kazanan Stellar bugün %6’dan fazla yükseldi.

Stellar (XLM)

Birkaç ay önce Securrency ile ortaklığını açıklayan GK8, Mastercard ile de ortak çalışıyor. Blockchain alanında iş birliğini güçlendirmek isteyen şirket son olarak Stellar Lumen ile ortaklığa girişti. Kurumsal talebin daha da artmasını ön gören şirket gelecek için erken dönemde çözümler üretmek istiyor.

Hali hazırda birçok tanınmış finans kurumu müşterilerine kripto para saklama hizmeti sunuyor ve sunmak için çalışmalarına devam ediyor. İçinde bulunduğumuz yılda çok sayıda kurumsal şirketin kripto odaklı çalışmalar yaptığını gördük. Amazon dahil birçok dev şirket blockchain yeteneklerini oluşturabilmek için uzman personeller istihdam etmeye başladı. Fidelity gibi dev finans kurumlarının attığı cesur adımlara şahit oldu. Hatta borçlanarak 35.000 dolar seviyelerinden çılgınlar gibi Bitcoin (BTC) alan bir MicroStrategy’miz bile var.

Elbette bu kurumsal talepten Stellar (XLM)’da pay almak istiyor. Yapılan son anlaşmayı bu niyete yorabiliriz. GK8 ile güçlerini birleştiren Stellar (XLM) bu ortaklıkla birlikte daha yoğun kurumsal ilgi bekliyor.

Hatta bu kurumsal ilgi XLM’i SEC davasıyla boğuşan XRP’ın önüne bile geçirebilir.

Tüm bunlar konuşulurken Bitcoin (BTC) uzun süredir aşamadığı 51.000 dolar seviyesinin üzerinde fiyatlanmaya devam ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar