X


Çılgın Artış Gösterecek NFT Projesi! Tanınmış İsim Talepte Patlama Bekliyor!

Yoğun ilgi gören NFT koleksiyonunun yerel tokenı çok kısa süre önce piyasaya girdi.
22:42
6 Eylül 2021

Elliot Wainman NFT sektöründe paradigma değişikliğine sebep olacak bir projeyi duyurdu. Popüler kripto analisti Elliot Wainman sektörü alt üst eden projenin NFT çılgınlığından payını alacağına inanıyor. Peki bu proje ne işe yarıyor ve NFT yatırımcıları neden bu kadar ilgi gösterecek?

Loot NFT Nedir?

Fikir olarak son derece enteresan NFT koleksiyoncuları için oluşturulmuş 8.000 çanta ve her çantanın içinde rastgele 8 adet ürün bulunuyor. Amerikalı girişimci ve programcı Dom Hofmann tarafından yayınlanan koleksiyon ciddi ilgi gördü.

Yağma çantası olarak isimlendirilen bu 8.000 NFT hiçbir ilgi çekici görsel barındırmıyor. Rastgele 8 öğrenin bulunduğu her NFT tamamen ücretsiz olarak dağıtıldı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Elliot Wainman şunları söyledi:

“Bunun programlanma şekli, buradaki her öğenin akıllı sözleşmenin bir parçası olması ve üzerine özgürce inşa edilebilmesidir”.

Bu NFT’lerin neye benzediğini merak ediyorsanız hemen aşağıdaki görsel bakın.

Hiçbir görsel çekiciliği bulunmayan ve ücretsiz dağıtılan bu NFT’ler şu an OpenSea üzerinde 0,1 Ethereum (ETH) ile 100 ETH arasında fiyatlara satılıyor. Hatta bazı NFT’ler rastgele olmasına bağlı olarak nadirliğinden dolayı ciddi değerlere ulaştı. Bir NFT yatırımcısı “İlahi Güç Elbisesi” isimli parçayı 1 milyon dolara satıyor.

Wainman projenin kripto topluluğu tarafından ciddi kabul gördüğünü söylüyor. Bazı kullanıcılar Loot projesiyle aynı zincir üzerinde oluşturma ve rastgeleleştirmeyi kullanarak piksel sanatı karakterleri, meta veri deposu ve görev haritaları oluşturmaya şimdiden başladılar.

Adventure Gold (AGLD)

Birçok bilindik borsa tarafından hızla listelenmeye devam eden Adventure Gold (AGLD) projesi Kıdemli Ethereum Geliştiricisi Will Papper tarafından basıldı. Loot projesinin yerel tokenı haline gelen Adventure Gold (AGLD) yaklaşık 300 milyon dolar piyasa değerine ulaştı.

Peki bu token nasıl oluşturuldu ve arzı ne şekilde dağıtıldı? Loot NFT sahiplerine özel yapılan bir airdrop ile ciddi miktarda AGLD dağıtıldı. SAND gibi ciddi yatırımlar alan blockchain tabanlı oyunlarla rekabete giren AGLD 0,77 dolardan kısa sürede 7,5 dolara çıktı. FTX borsası tarafından da desteklenen ve listelenen AGLD sadece 30 saat içinde türev işlemlere de açıldı.

Elbette kripto para piyasaları volatil yapısı gereği ciddi risk barındırır. Özellikle AGLD gibi yeni piyasa sürülen varlıklar ciddi düşüşler yaşayabilir. İnternet sitemizde bilgi verme amaçlı yayınlanan bu haberler hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi içermemektedir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar