X


Ripple (XRP) İçin Yüzde 600 Hedef! Kısa ve Orta Vadeli Fiyat Tahminleri Neler?

Ripple (XRP) nihayet harekete geçti. Peki kısa ve orta vadeli fiyat beklentileri neler?
23:09
6 Eylül 2021

Bitcoin (BTC) daha önceki ara yükselişlerine pek benzemeyen bir şekilde altcoinleri ezmeden yoluna devam ediyor. Elbette Ripple (XRP) yeşillenen piyasalardan payını fazlasıyla aldı. Fiyat bir süredir 1,3 seviyesini kırarak bu rakamı destek haline getirmeye çalışıyordu. Nihayet bu da gerçekleşti, peki fiyatın kısa ve orta vadeli hedefleri neler?

Ripple (XRP)

Temmuz ayından bu yana %250’ye yakın artış gösteren XRP bugün nihayet 1,39 dolara kadar ulaştı. Elbette fiyat artışını tetikleyen sadece Bitcoin (BTC)’in yukarı yönlü hareketi değil. Ripple ve SEC arasındaki mücadelenin Ripple lehine gelişmelerle devam ediyor olması da fiyatı destekliyor. SEC ile berabere kalsa bile maçı kazanacak olan Ripple mevcut konumunda savaşı kazanma ihtimaline dair umutları yeşertti.

SEC geçtiğimiz yıl sonundan itibaren milyarlarca dolar değerinde XRP’nin satıldığını ve kurucu ekibin buradan gelen kazançları cebe indirdiğini savunuyor. Lisanssız menkul kıymet satışıyla suçlanan Ripple ekibi birkaç ay öncesine göre daha iyi durumda görünüyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Ripple kurucu ortağı Brad Garlinghouse kısa süre önce şu açıklamayı yapmıştı.

“Adil bildirim ve yasal süreçlerin kripto inovasyonuna neler yapabileceğini görmemiz gerekiyor. Bu dava sadece Ripple ile alakalı değil hiçbir uyarı olmadan başka bir projenin hedefe konulduğunu görebiliriz. Dava SEC’e geri sekecek”.

Önümüzdeki yılın ikinci çeyreğine kadar davanın en azından şekillenmesi bekleniyor.

Ripple (XRP) Fiyat Hedefi

Binance borsasında 1,39 dolardan alıcı bulan Ripple (XRP) geçmişte ciddi FOMO’lar yaşadı. Öncelikle bu sebepten ani fiyat hareketlerine karşı dikkatli olmanız gerekir. Yukarı yönlü ani fiyatlamalar sert düzeltmeleri de beraberinde getirebilir, özellikler marjin pozisyonların ansızın likit olduğunu görebiliriz.

Ancak her şey olumlu gider ve Ripple (XRP) 1,35 doların üzerinde fiyatlanmaya devam ederse kısa vadede 2,44 dolara kadar bir hareketin başlaması bekleniyor. Uzman analistlere göre başlayacak bu ralli Solana (SOL)’ya benzer şekilde %600’lere kadar çıkabilir. Birçok kripto para analisti orta ve uzun vadede 6,39 doları nihai hedef görüyor.

Ekim ve Kasım ayı için ön görülen bu fiyat hedefleri uzun süredir sabırla yükseliş bekleyen XRP yatırımcılarının yüzünü güldürebilir.

Kripto para piyasalarında FOMO ve FUD yatırımcılara ciddi kayıplar yaşatır. Bununla birlikte en büyük kayıplar alınan yatırım tavsiyeleri neticelerinde açılan pozisyonlarda görülmektedir. Burada paylaşılan görüş ve bilgiler uzman analistlerin kişisel öngörüleridir. Bilgi verme amaçlı yayınlanan bu değerlendirmeler hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi içermez. Kendi araştırmanızı yaparak yatırım kararlarınızı buna göre almanız gerekir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar