Son Dakika: Dev Kripto Para Borsasında Çekim Sorunu! Yeni İflas Mı?

Popüler bir kripto para borsası hafta sonu CZ tarafından bombalandığı için zor saatler yaşıyor. Yatırımcılar tedirgin.
19:51
14 Kasım 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para yatırımcılarının bugünlerde istemeyeceği tek şey iflas eden ikinci bir kripto borsasıdır. Endişe verici ancak yeni gelişmeler var. Hafta sonu Binance CEO’su CZ tarafından hedef alınan kripto para borsasından kötü haberler geliyor. Yazı hazırlandığı sırada borsada çekimler konusunda problem var. Peki ama neden? CZ ne konuda ilgili borsayı iğnelemişti.

Kripto Para Borsası İflas

Popüler kripto para borsası Cryptocom son dakika bilgisine göre internet sitesine gelen aşırı trafik nedeniyle çekimlerde sorun yaşıyor. Borsa bu konuda telegram kanalında bir duyuru yaptı.

“Ağ trafiğindeki hızlı artış nedeniyle para çekmelerde sorun yaşıyoruz. Bu sorunu izlemeye devam ediyoruz. Geçici rahatsızlıktan dolayı kullanıcılarımızdan özür dileriz”.

Binance CEO’su CZ hafta sonu popüler kripto para borsasını yaptığı paylaşımla iğnelemişti. Bu gelişmeyi son dakika olarak sizlerle paylaştık. Ardından birçok yatırımcı CZ’nin SBF konusundaki paylaşımlarını hatırladı ve risk almamak için Cryptocom borsasından varlıklarını çekmeye başladı. İlgili borsanın rezervlerindeki SHIB büyüklüğü de yatırımcıları endişelendiren diğer bir detaydı.

FUD Yaymayın

Cryptocom CEO’su ise para çekme sürecinin sorunsuz şekilde işlediğini savunuyor. Ancak yatırımcılar aşağıdaki hatayı almaya devam ediyor. Bunun yoğun trafikten kaynaklandığını söyleyen uyarı yoğun para çekme talebinin bir sonucu olabilir. CZ tarafından yapılan açıklamalar Cryptocom için bir “bankrun” başlatmış gibi görünüyor. Bunun bir likidite krizine dönüp dönmeyeceği ise meçhul.

Kripto para yatırımcıları hafta sonu da uyardığımız gibi hakkında bu tarz iddialar çıkan borsalara karşı temkinli olmalıdır. Cryptocom bir sorun yaşamıyor bile olsa son FUD ve CZ’nin yaptığı paylaşımlar yukarıda belirttiğimiz gibi bir “bankrun” başlatabilir. Geçtiğimiz hafta bu saatlerde FTX için benzer şeyler konuşuyor, varlıklarınızı güvene almanızı tavsiye ediyorduk.

Şimdiye kadar Huobi ve Cryptocom borsaları hakkında likidite sorunu iddiaları ortaya atıldı. Ancak bunlar şimdilik henüz iddia ve borsalar böyle bir sorunla karşı karşıya olmadığını söylüyor. AAX ise mevcut süreçte yaşadığı sorun nedeniyle para çekme işlemlerini askıya aldı. Binance CEO’su ise bugün yaptığı açıklamalarda ilk şokun atlatıldığını ancak FTX olayının dolaylı etkilerini görmeye devam edebileceğimizi söyledi. Şu ana kadar FTX ve Alameda’ya yatırım yapan 20’yi aşkın şirket 1 milyar doların üzerinde kayıp bildirdi. Bu kayıpların yatırım dönemindeki boyutu muhtemelen çok daha fazlaydı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar