reklamı kapat

Şok İddia: Facebook’un Kripto Para Projesinde Neler Oluyor?

Facebook'un gizemli kripto para projesinde önemli bir gelişme yaşandığı iddia edildi.
09:00
5 Şubat 2019

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından Facebook’un bir kripto para projesi üzerinde çalıştığı iddia edilmişti. CoinTürk okurlarıyla bu konu hakkında daha önceden paylaştığımız habere bu bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz. CCN tarafından yayımlanan haberdeyse şirketin bilinmezlerle dolu kripto projesinde önemli bir gelişmenin yaşandığı belirtiliyor.

Facebook’un Kripto Hamlesi

Milyarlarca dolar değerindeki dev şirket Facebook’un kripto para alanında da faaliyet gösterdiği iddia ediliyor. Henüz ortada konuya ilişkin bir açıklama bulunmasa da şirketin bazı hamleleri konu hakkında duyulan şüpheleri artıracak cinsten. Geçmişte çok sayıda Blockchain geliştiricisini işe aldığı belirtilen Facebook’un şimdi de bir kripto para startup’ını bünyesine dahil ettiği öne sürüldü.

Bu iddialar doğruysa Facebook kripto para alanındaki ilk şirket alımını gerçekleştirmiş oluyor. İddialara göre Facebook akıllı sözleşme geliştirme alanında uzmanlaşmış bir Blockchain startup’ını sessiz sedasız satın aldı.

Facebook Chainspace’i Aldı

Finansal haber kaynağı Cheddar tarafından yayımlanan ve isimsiz kaynaklara dayanan bir haberde Facebook’un Blockchain firması Chainspace’i satın aldığı ifade ediliyor. Chainspace, University College London’daki araştırmacılar tarafından başlatılmıştı.

Chainspace’in web sayfasında ifade edilenlere göre startup akıllı sözleşmeler üzerinde faaliyet gösteriyor. Aynı sayfa ziyaret edildiğinde kullanıcıları karşılayan banner’da ifade edilenlerse Facebook iddialarını destekler nitelikte. Banner’da şu ifadelere yer veriliyor:

Ekibin yeni yolda devam edeceğini duyurmaktan büyük bir heyecan duyuyoruz. Chainspace kodu ve belgeleri açık kaynaklı kalmaya devam edecek ve daha önceden paylaşılan bütün akademik işler erişilebilir kalmaya devam edecek.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.