reklamı kapat

Kripto Para Borsası Kraken’den Milyon Dolarlık Hamle

Kripto para borsası Kraken milyonlarca dolar karşılığında yeni bir startup'ı çatısı altına aldı.
5 Şubat 2019
  • Ömer UçarÖmer Uçar

Dünyaca ünlü kripto para borsası Kraken en az 100 milyon dolar değerinde olduğu ifade edilen önemli bir hamleye imza attı. Crypto Facilities adında bir vadeli işlem startup’ını bünyesine dahil eden Kraken kripto para topluluğunda ses getirmeyi başardı. Kripto para piyasası uzun bir süredir ayı trendinin etkisinde olsa da borsaların çalışmaları hız kesemeden devam ediyor. Geçtiğimiz yıl boyunca devam edip halen sona ermeyen ve kripto para tarihinde yeni rekorların kırılmasını sağlayan ayı piyasası hakkındaki haberimize buradan ulaşabilirsiniz.

Kraken’den Önemli Adım

ABD merkezli kripto para borsası Kraken’in bu önemli adımı 4 Şubat Pazartesi günü duyuruldu. Coindesk’in haberine göre söz konusu gelişmenin dokuz haneli değerlerle ifade edildiği belirtiliyor. Bu adımın ardından Kraken kullanıcıları spot işlemler gerçekleştirebilecek. Ayrıca kullanıcıların kripto paraların gelecek fiyatları hakkında yapacağı işlemlerin, birleştirilmiş bir arayüz üzerinde yapılması sağlanacak.

Kraken’in Yol Haritası

Kraken’in CEO’su Jesse Powell söz konusu gelişme hakkında yaptığı açıklamalarda borsanın yol haritasına dikkat çekiyor. Atılan bu adımın borsayı amaçlarına ulaşmak konusunda hızlandıracağını ifade eden Powell gelecek planlarından bahsediyor. Powell’e göre bu gelişme sayesinde Kraken Avrupa piyasasına açılabilecek kapasiteye erişecek.

Crypto Facilities 2014 yılında kuruldu ve Birleşik Krallık’taki önde gelen finansal düzenleyicilerden Finansal Yürütme Kurulu’na (FCA) kaydedildi. Kraken’in satın aldığı bu başarılı startup kullanıcılarına Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Ripple (XRP), Litecoin (LTC) ve Ethereum (ETH) işlem çiftleriyle oluşturulmuş vadeli işlemler sunuyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.