reklamı kapat

Nano Yeni Bir Platforma Eklendi

Nano yeni bir platforma ödeme opsiyonu olarak eklendi.
5 Şubat 2019
  • Serhat AntSerhat Ant

Online rezervasyon sektörünü bütünüyle değiştirmek isteyen Travala platformu Nano’yu resmen ödeme opsiyonu olarak ekledi.

Travala’dan Nano Hamlesi

Kripto para merkezli seyahat startup’ı Travala.com, kullanıcılarının bundan böyle konaklama rezervasyonlarını Nano ile yapabileceğini duyurdu. Utoday’in haberine göre yeni nesil platform şu anda tüm dünyada 567.928 tesisi bünyesinde barındırıyor.

Online rezervasyon platformu Aralık 2018’de XRP’yi ödeme opsiyonları arasına eklemişti. Bu gelişmeyi CoinTürk okurlarıyla paylaşmıştık. Travala bundan önce de birçok kripto para hamlesi yaptı. Bitcoin, Dash, TrueUSD ve diğer birçok altcoin platforma ödeme opsiyonu olarak eklenmişti. Öte yandan platformun kendine ait bir kripto parası da bulunuyor. Platformla aynı ismi taşıyan ve AVA şeklinde sembolize edilen token, listelenen tesislerde yapılacak konaklamaların ödemesinde kullanılabiliyor.

Seyahat Sektöründe Yenilik

NEO Blockchain’ini üzerinde geliştirilmiş Travala.com platformu için sık sık “Kriptoların Airbnb’si” yakıştırması yapılıyor. Platform ekibi Nisan 2018’de başarılı bir ICO kampanyası düzenlemiş ve toplam 2,6 milyon dolar yatırım toplamıştı. Travala sahte değerlendirme sorununa, değerlendirmeleri değiştirilmesi mümkün olmayan bir defter üzerinde kaydederek çözüm getiriyor. Aralık ayında Travala büyük bir atılım yaparak 400.000 yeni tesisi platformuna eklediğini kamuoyuyla paylaşmıştı. Bu başarılı hamle, şirketin stratejik ortaklıkları sonucu geldi.

Kripto para dünyasında ICO hedefine ulaştıktan sonra yol haritası doğrultusunda hareket eden bir şirket bulmak imkansız olmasa da hayli zor. Dolayısıyla Travala’nın ICO üzerinden aylar geçtikten sonra çalışmaya devam etmesi takdire şayan.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.