X

SIX, 2020 Yılında IDO Piyasaya Sürecek

SIX piyasaya bir IDO ile beraber çıkmaya hazırlanıyor...
12:00
1 Ekim 2019

İsviçre’nin en büyük borsalarından SIX Swiss Exchange’e ait bir dijital varlık alım satım platformu olan Swiss Digital Exchange’in (SDX) 2020 yılında bir IDO (initial digital offering) sunacağı belirtiliyor.

SDX Menkul Kıymet Token’ı

Coindesk’in 30 Eylül tarihli bir haberine göre, henüz kullanıcıyla buluşmamış olan SDX’in, 2020’nin ortalarında bir IDO’yu desteklemek için küresel finansal kurumlar konsorsiyumu kurduğu bildiriliyor.

1 Eylül itibariyle SDX CEO’luğunu Martin Halblaub’dan devralan Thomas Kindler, konsorsiyumun teknolojiyi meşrulaştırmak ve bu alandaki sermayeyi arttırmak isteyen bankalar ve piyasa altyapısı sağlayıcıları gibi bir grup yatırımcıdan oluştuğunu belirtti. SDX’de yaşanan CEO değişikliğini bu haberimizde detaylı bir şekilde sizlerle paylaşmıştık.

Bunların yanında yapılan açıklamalara göre SDX’in piyasaya süreceği IDO, geleneksel halka arz projelerine benzeyecek. Ancak paylar SDX’te menkul kıymet token’ları şeklinde verilecek.

Konsorsiyum Üyeleri Açıklanmadı

Yapılan açıklamalarda konsorsiyum üyeleriyle ilgili herhangi bir bilgi paylaşılmadı. Rapora göre konsorsiyum üyelerini veya toplanması beklenen miktarı belirtmemekle birlikte Kindler, SDX’in dört ya da beş büyük yatırımcıya sahip bir büyük ölçekli yatırım seviyesine ve 10 küçük potansiyel yatırımcıya sahip küçük ölçekli başka bir yatırım seviyesine sahip olmayı beklediğini belirtti.

Bunların yanında yapılan açıklamalara göre SDX öncelikle kendi SDX menkul kıymet token’ını piyasaya sürmeyi ve gerekli tanıtımları öncelikle bu alanda yapmayı planlıyor. Sonrasında ise geleneksel varlıkların token’laştırılması ile ilgili adımlar atılması bekleniyor. Bunların yanında SDX token’ın R3’ün Corda teknolojisinin kurumsal versiyonuna dayanan bir blokta yayınlanacağı da yapılan açıklamalar arasında yer alıyor.

Daha önce ortaya çıkan haberlerde SDX’in 2019 ortalarında piyasaya sürülmesinin planlandığı açıklanmış ancak sonrasında 2020 yılına ertelendiği belirtilmişti.

Kaynak: Cointelegraph

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar