reklamı kapat

SDX Daha Piyasaya Çıkmadan Ayrılıklar Başladı

SIX Digital Exchange’in CEO’su görevden ayrılıyor...
17:00
15 Ağustos 2019

14 Ağustos’ta SwissInfo’nun yayınladığı habere göre İsviçre’nin en büyük yerel borsalarından SIX’in kripto para birimi odaklanan kolu olan İsviçre SIX Digital Exchange’in (SDX) CEO’sunun şirketten ayrılacağı bildirildi.

Lansmandan Önce Ayrılacak

Yapılan açıklamalara göre Martin Halblaub, işlem platformunun nasıl çalışması gerektiği ile ilgili tartışmaların ardından şirketten ayrılma kararı aldı. Halblaub’ın Ağustos ayı sonunda sözleşmesi bittikten sonra 8 aylık görevinden ayrılacağı bildiriliyor.

Cointelegraph’ın haberine göre Halblaub, SDX’in bağımsız bir şirket olarak piyasaya sürülmesi gerektiğini düşünürken, ana şirketin yönetim kurulu bunun tam tersi yönde düşündüğünü dile getirmişti. Karar ile ilgili yapılan açıklamalara Halblaub şu yorumu yaptı:

SDX’in tutkusunu ve iş modelini tam olarak destekliyorum ve SDX’i geleceğe götürmeyi gerçekten çok isterdim. Ancak bunun yanında stratejilerle ilgili farklı fikirlerimizin yanı sıra bu işin benim yaşamım için getireceği gerginliği de göz önünde bulundurarak SDX Başkanı olarak uzun vadeli bir taahhütte bulunmamaya karar verdim.

Öte yandan Halblaub’ın yerine 1 Eylül itibariyle geçici olarak Tomas Kindler gelecek. Bununla beraber SIX Group CEO’u Jos Dijsselhof da yaptığı bir açıklamada Halblaub’a teşekkürlerini sunarak ilk aşamada şirket için çok güzel işler çıkardığını ifade etti.

SIX Digital Exchange

SIX’in dünyada Bitcoin ve kripto para borsa ürünü sunan ilk borsalardan biri olduğunu biliyoruz. Kasım 2018’de SIX, Bitcoin’in de dahil olduğu beş kripto para ile ilgili ETP’leri listelemeye başlayacağını açıklamıştı. Konuyla ilgili detayları bu haberimizde sizlerle paylaşmıştık.

Bununla beraber SIX menkul kıymetler ve borsa yöneticisi Thomas Zeeb mayıs ayında yaptığı açıklamalarla SIX’in planlanan dijital borsasının yerel bir token’la ve IDO (initial digital offering) ile beraber 2020 yılında hizmete gireceğini belirtmişti. Ayrıca Zeeb hangi ürünlerin borsada yer alacağı konusunda kullanıcıyla işbirliği içinde hareket edeceklerini ifade etmişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun