reklamı kapat

Binance Türkiye Aylık Raporu

Binance’in Türkiye kolunda geçtiğimiz ay neler oldu?
12:51
1 Ekim 2019

En çok tercih edilen kripto para borsalarından olan Binance, Türkiye’de de önemli borsalar arasında yer alıyor. Bunun yanında ülkemiz de Binance için oldukça önemli bir pazar olma konumunu koruyor. Bu kapsamda Binance, Türkiye’deki etkinliklere çok daha fazla önem veriyor.

Eylül’de Neler Oldu?

İlk olarak 1 Eylül’de Binance Türkiye kullanıcıları İstanbul’da açık havada gerçekleştirilen bir kahvaltı etkinliğinde bir araya geldi. Bu buluşmanın ana konusu marjin alım satımına ilişkin görüşler ve analizlerdi.

Ardından 13 Eylül’de gerçekleştirilen ve Band Protokolü ile birlikte düzenlenen Binance Türkiye AMA’nin ardından 600 $ değerinde BAND dağıtıldı. AMA (Ask Me Anything) etkinliği sırasında Band Protokolü CEO’su Soravis ve CTO Sorawit avantajlar ve gelecekteki ortaklıklar gibi temel konularla ilgili soruları yanıtladı.

Daha sonra ChiliZ ve Binance Türkiye’nin birlikte düzenledikleri AMA etkinliği sırasında 1000 dolar değerinde CHZ airdrop ile dağıtıldı. Bu etkinlik 19 Eylül’de Telegram üzerinden gerçekleştirildi. ChiliZ Galatasaray ile yeni bir işbirliği anlaşması imzaladığı için bu AMA etkinliği özellikle Galatasaray taraftarları için oldukça ilgi çekici oldu. AMA’e, ChiliZ (CHZ) ve Socios.com CEO’su ve kurucusu Alexandre Dreyfus katıldı.

Tüm bunların yanında 26 Eylül’de ülkemizde gerçekleşen deprem afetinin ardından Binance CEO’su Changpeng Zhao ve Binance Kurucu Ortağı ve CMO’su He Yi, depremden etkilenenlere geçmiş olsun dileklerini iletti.

Tüm bunların ardından 28 Eylül’de Türk Binance kullanıcıları düzenlenen toplantıya büyük ilgi gösterdi. Binance de yaptığı açıklamalarda Binance Turkish topluluğunun bazı önde gelen isimlerini ağırlamaktan onur duyduklarını ifade etti. Bu toplantıda Binance Futures da dahil olmak üzere birçok konuda açıklamalar yapıldı.

Son olarak Binance yaptığı açıklamalarda Türkiye’deki topluluk üyelerinin sayısında ciddi bir artış olduğunu ve Telegram grubunun çok kısa süre içinde 10.000 kişiye ulaşmasını beklediklerini ifade etti…

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun