Shiba Inu (SHIB) Hiçbir Zaman 1 Dolar Olmayacak! Gerçekçi Hedefler Bulmak!

Sosyal medyada paylaşılan abartılı hedeflere bir yenisi daha eklendi. Çok sayıda kullanıcı Shiba Inu 1 dolar olacak diyor. Peki bu mümkün mü?
10:01
14 Temmuz 2021
Okuma Süresi: 3 Dakika

Kripto paralarla yeni yeni tanışan bazı yatırımcıların sosyal medyada şu token 1 dolar olacak veya hedefimiz 10 dolar gibi bol sıfırlı coin paylaştığını görebilirsiniz.  Shiba Inu (SHIB) işte bu tanıma uyan kripto paralar arasında yer alıyor. Bazı yatırımcıları Shiba Inu için 1 dolar gibi komik hedefler belirliyor. Ancak size komik gelen bu hedeflere inanan ve bu şekilde yatırım yapan insanlar var, üstelik mağdur da oluyorlar. Peki Shiba Inu için gerçekçi hedef nedir?

Shiba Inu (SHIB) Neden 1 Dolar Olmayacak

Bu hedefin gerçekleşmeyeceğini görmek için sadece dört işlem bilmeniz yeterlidir. Öncelikle Shiba Inu (SHIB) şu an $0.000006832 yani 1 dolar olması için 200.000 kat artması gerekiyor. İşte bu argümanın insanlara cazip gelmesinin ve düşünmeden onu mümkün kabul etmelerinin sebebi tam olarak budur. Eğer Shiba Inu (SHIB) nedir diyorsanız sitemizdeki konuyla ilgili yazılara göz atın.

Projeye 100 dolar yatırım yapan bir kullanıcı parasının 20 milyon dolar olacağı hayaliyle yaşıyor. Ancak herkes 100 dolar yatırım yapmıyor, örneğin 1 dolar hedefini cazip bulan ve piyasalar hakkında bilgisi olmayan yeni yatırımcılar kredi çekerek de alım yapıyor. Elbette bu durum onların mağduriyetine sebep oluyor.

Geçtiğimiz aylarda tek tek sıfırlarını atan Shiba Inu artık olması gereken seviyelere geldi. Yani bu seviyeden çok büyük yükselişler en azından bir sonraki boğa sezonuna kadar beklemelisiniz.

Peki Shiba Inu neden 1 dolar olmayacak bu konuya yeniden dönelim. SHIB için 1 dolar hedefi gerçekleşirse piyasa değerinin 5.4263e+14 gibi ultra astronomik bir rakama ulaşması gerekir. Yani böyle bir hedefin gerçekleşmesi imkansız, eğer Shiba 1 dolar olursa kripto para piyasalarının 10 Septilyon olması da mümkün olur.

Nihai olarak Shiba Inu (SHIB) için 1 dolar hedefi kesinlikle imkansız. Eğer böyle bir hedef beklentisiyle yatırım yapıyorsanız bunun olmayacağını bilmeniz gerekiyor.

Shiba Inu (SHIB) Gerçekçi Hedefler

Projenin kendisi için belirlediği önemli bir üst sınır bulunuyor. Shiba Inu (SHIB) 0,01 doları geçmeyecek zaten yine matematiksel olarak bu seviyenin görülmesi bile hayal kabul ediliyor.

Ancak Shiba Inu (SHIB) verdiği sözleri yerine getirir ve ShibaSwap projesinde her şeyi eline yüzüne bulaştırmazsa 0,001 gibi rakamlar mümkün olabilir. Fakat bunun olması için bile projede yoğun şekilde token yakılmalıdır. Yani 500 Trilyon arz ve yaklaşık 400 Trilyon dolaşım miktarıyla bunun gerçekleşmesi mümkün görünmüyor.

Shiba Inu yatırımcıları en gerçekçi hedef olarak uzun vadede $0.0001 seviyesini bekleyebilir. Elbette bu seviyeler görünmeden önce yaşanması muhtemel daha büyük bir piyasa düşüş döneminde fiyat başına 1 sıfır alabilir. Bu yüzden Shiba Inu (SHIB) yatırımının son derece riskli olduğunu kabul etmeli ve buna göre işlem yapmalısınız. Burada paylaşılan bilgiler yatırım tavsiyesi içermemektedir. Ancak 1 dolar konusunu ciddi bir uyarı olarak kabul etmelisiniz. Buna gerçekten inanan ve borçlanarak/kredi çekerek bu alana giriş yapan insanların olduğunu görmek son derece üzücüdür.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
 • Burak
  2 sene önce

  Bitcoinin 5 milyon olması olası shibaya gelince mi imkansız piyasanın ne seviyelere geleceğini tahmin etmek çok zor 10 yıl önce BTC 60$olacak desen herkes sen gibi konuşurdu oldu bu da olabilir coin yakarlar ya da piyasa dediğin gibi uçabilir imkansız deme hocam

  15
  • Fatih Uçar
   Fatih Çetin
   2 sene önce

   Bitcoin’in 5 Milyon dolar olması da mümkün değil, tıpkı Shiba Inu’nun (mevcut 390 trilyon arzıyla) 1 dolar olması gibi. Son yazımızda daha detaylı veriler de paylaştık

   14
 • Burak
  2 sene önce

  Dogecoin nasıl oldu sınırsız arz ile 0.85 i gördü dolaşım arzida siz daha iyi bilirsiniz baya yüksek

  13
  • Fatih Uçar
   Fatih Çetin
   2 sene önce

   Aradaki farkı şöyle söyleyeyim Shiba Inu 390 Trilyon arza sahip ve Dogecoin 130 milyar 🙂

   16
  • Burak
   2 sene önce

   Swap yaparak yada yakim ile arzı 100 milyar seviyelerine getirilirse mümkün olabilir ancak meme coin olarak bencede çok büyük beklentilere girmemek lazım

   18
 • Tayfun Yabacı
  2 sene önce

  Shiba Inu’ya karşı olan birileri falan mi yaptırdı size bu haberi? Dogecoin hakkında da böyle şeyler diyordunuz 🙂

  16
 • Hasip
  2 sene önce

  Peki Bitcoin son 7-8 yılda yüzde kaç milyon yükseldi de piyasa septilyon olmadı! Bence kriptolarla birlikte yeni ağzı olan konuşan ekonomistlerde tiredi .

  14
  • Fatih Uçar
   Fatih Çetin
   2 sene önce

   Aradaki farkı görmeniz gerekiyor. Bitcoin arzı 21 Milyon ancak shiba arzı 1 Katrilyon…
   Shiba Inu 1 dolar olduğunda shibanın piyasa değerinin 1 Katrilyon dolar olması gerekiyor bu mantıklı mı? Eğer böyle birşey olursa şu anki orantıya göre Bitcoin’in 250 Katrilyon arza ulaşması gerekir? Böyle bir para yok yok 🙂

   18
 • Mrt
  2 sene önce

  Daha önce bi çok coin bu seviyelerden 5-6 liraları gördü piyasa septilyon filanda olmadı neye göre yapıyorsunuz haberleri

  16
  • Fatih Uçar
   Fatih Çetin
   2 sene önce

   Merhaba,

   İçlerinden hiç birinin arzı 1 Katrilyon değildi 🙂 detayları önemsemiyorsunuz ancak detaylar mühim..

   16