X


Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Önemli Desteklerini Kaybetti! Sırada Ne Var?

Önümüzdeki hafta gerçekleşmesi muhtemel olaylar fiyatın düşüşünü tetikliyor. Peki Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH)'da güncel durum ne?
23:01
13 Temmuz 2021

ABD borsalarının güne başlamasıyla birlikte Bitcoin yeniden 33.000 dolar seviyesinin altına düştü. Bugün %2,5 zararla günü kapatmayı hedefleyen Bitcoin fiyatı 32.200 civarında dolaşıyor. Dün önümüzdeki hafta beklenen üç olumsuz gelişmeyi duyurmuştuk. Hafta sonuna kadar bu haberlerin fiyatlaması devam edebilir mi? Ethereum (ETH) ve Bitcoin (BTC) fiyatı nereye gidiyor?

Bitcoin (BTC)

Kritik direnç 35.000 hafta sonu yeniden aşılmaya çalışıldı ancak başarısız oldu. Fiyat yönünü aşağı çevirdi ve şu ana kadar 32.230 dolara kadar düştü. Yani bugün 33.000 desteği net bir şekilde kırıldı. İki aydır Bitcoin kısa süreli atılımlar yapsa da 35.000 seviyesinin genellikle altında kaldı. Üstelik iki kez 30.000 desteği kırıldı. Elbette bu kırılmalar kısa sürdü, peki bunu üçüncü defa yapacak mı?

Google arama trendlerinde Bitcoin 7 ayın dip seviyelerini görüyor yani genel piyasa duyarlılığı da düşüşünü devam ettiriyor. Bitcoin için 31.600 altının görülmemesi önemli, buradan yeni bir tepki alımı gelmez ise fiyat daha da aşağı inecek. Özellikle bu rakamı stop kabul ederek risk bütçenize göre %5 veya daha az düşüşte çıkış yapmanız yararlı olabilir. Fiyatın yeniden 30.000 desteğini kırması 28.700’ünde altına yeni bir noktaya iğne atmasına sebep olacaktır. Elbette burada paylaşılan öngörüler yatırım tavsiyesi içermemektedir.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Ethereum (ETH)

Londra hard forkunun desteğiyle geçtiğimiz ay 1.700 dolar seviyesinden çok hızlı toparlanan Ethereum (ETH) yeniden 2.000 desteğini kırdı. Ağustos ayının başında gelecek Londra hard fork’u fiyatı yeniden destekleyebilir ancak 1.900 seviye altının yatırımcılar arasında alım seviyesi olarak kabul edildiğini de unutmamak gerekiyor.

Ethereum (ETH) geçtiğimiz ay 1.700 seviyesinde yatırımcılarını korkuttu ancak daha fazla yatırımcı bu seviyeyi değerlendiremediği için pişman oldu. ETH 2.0 ağında stake edilen miktar göz önüne alınırsa dolaşımdaki arz nispeten daraldı yani uzun vadeli Ethereum yatırımcıları 2.000 dolar altını lot artırmak için fırsat olarak görülecektir.

Kripto para borsalarındaki düşük likidite sorunu fiyat oynaklığını daha fazla tetikliyor. Haziran ayında %50 kadar düşen total işlem hacmi fiyatın sürekli aşağı/yukarı hareketlerini tetikliyor. Bu dönemde kripto para yatırımcılarının hiç olmadığı kadar dikkatli olması ve özellikle altcoinlerde ani fiyat hareketlerine kendini hazırlaması gerekiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar