Shiba Inu (SHIB) Hiçbir Zaman 1 Dolar Olmayacak! Gerçekçi Hedefler Bulmak!

Sosyal medyada paylaşılan abartılı hedeflere bir yenisi daha eklendi. Çok sayıda kullanıcı Shiba Inu 1 dolar olacak diyor. Peki bu mümkün mü?
10:01
14 Temmuz 2021
Okuma Süresi: 3 Dakika

Kripto paralarla yeni yeni tanışan bazı yatırımcıların sosyal medyada şu token 1 dolar olacak veya hedefimiz 10 dolar gibi bol sıfırlı coin paylaştığını görebilirsiniz.  Shiba Inu (SHIB) işte bu tanıma uyan kripto paralar arasında yer alıyor. Bazı yatırımcıları Shiba Inu için 1 dolar gibi komik hedefler belirliyor. Ancak size komik gelen bu hedeflere inanan ve bu şekilde yatırım yapan insanlar var, üstelik mağdur da oluyorlar. Peki Shiba Inu için gerçekçi hedef nedir?

Shiba Inu (SHIB) Neden 1 Dolar Olmayacak

Bu hedefin gerçekleşmeyeceğini görmek için sadece dört işlem bilmeniz yeterlidir. Öncelikle Shiba Inu (SHIB) şu an $0.000006832 yani 1 dolar olması için 200.000 kat artması gerekiyor. İşte bu argümanın insanlara cazip gelmesinin ve düşünmeden onu mümkün kabul etmelerinin sebebi tam olarak budur. Eğer Shiba Inu (SHIB) nedir diyorsanız sitemizdeki konuyla ilgili yazılara göz atın.

Projeye 100 dolar yatırım yapan bir kullanıcı parasının 20 milyon dolar olacağı hayaliyle yaşıyor. Ancak herkes 100 dolar yatırım yapmıyor, örneğin 1 dolar hedefini cazip bulan ve piyasalar hakkında bilgisi olmayan yeni yatırımcılar kredi çekerek de alım yapıyor. Elbette bu durum onların mağduriyetine sebep oluyor.

Geçtiğimiz aylarda tek tek sıfırlarını atan Shiba Inu artık olması gereken seviyelere geldi. Yani bu seviyeden çok büyük yükselişler en azından bir sonraki boğa sezonuna kadar beklemelisiniz.

Peki Shiba Inu neden 1 dolar olmayacak bu konuya yeniden dönelim. SHIB için 1 dolar hedefi gerçekleşirse piyasa değerinin 5.4263e+14 gibi ultra astronomik bir rakama ulaşması gerekir. Yani böyle bir hedefin gerçekleşmesi imkansız, eğer Shiba 1 dolar olursa kripto para piyasalarının 10 Septilyon olması da mümkün olur.

Nihai olarak Shiba Inu (SHIB) için 1 dolar hedefi kesinlikle imkansız. Eğer böyle bir hedef beklentisiyle yatırım yapıyorsanız bunun olmayacağını bilmeniz gerekiyor.

Shiba Inu (SHIB) Gerçekçi Hedefler

Projenin kendisi için belirlediği önemli bir üst sınır bulunuyor. Shiba Inu (SHIB) 0,01 doları geçmeyecek zaten yine matematiksel olarak bu seviyenin görülmesi bile hayal kabul ediliyor.

Ancak Shiba Inu (SHIB) verdiği sözleri yerine getirir ve ShibaSwap projesinde her şeyi eline yüzüne bulaştırmazsa 0,001 gibi rakamlar mümkün olabilir. Fakat bunun olması için bile projede yoğun şekilde token yakılmalıdır. Yani 500 Trilyon arz ve yaklaşık 400 Trilyon dolaşım miktarıyla bunun gerçekleşmesi mümkün görünmüyor.

Shiba Inu yatırımcıları en gerçekçi hedef olarak uzun vadede $0.0001 seviyesini bekleyebilir. Elbette bu seviyeler görünmeden önce yaşanması muhtemel daha büyük bir piyasa düşüş döneminde fiyat başına 1 sıfır alabilir. Bu yüzden Shiba Inu (SHIB) yatırımının son derece riskli olduğunu kabul etmeli ve buna göre işlem yapmalısınız. Burada paylaşılan bilgiler yatırım tavsiyesi içermemektedir. Ancak 1 dolar konusunu ciddi bir uyarı olarak kabul etmelisiniz. Buna gerçekten inanan ve borçlanarak/kredi çekerek bu alana giriş yapan insanların olduğunu görmek son derece üzücüdür.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
 • Atalay
  1 sene önce

  Solona bir yılda 2 dolardan 200 dolara çıktı sen neyin hesabını yapıyorsun bu ülkede insanların tek zengin olma hayalleri böyle şeyler ona da göz dikmeyin 2022 sonunda shiba 1 doları da geçecek göreceksiniz .

  32
  • Fatih Uçar
   Fatih Çetin
   1 sene önce

   Atalay Bey,

   Bu dediğinizin olması için market değerinin 500 trilyon doları geçmesi gerekir. Shiba eğer 500 trilyon dolar market değerini geçerse 0,5 piyasa hakimiyetine göre tüm ekosistemin 100 katrilyon doları aşması gerekir. Atalay bey dünyadaki tüm hisse senetlerini, değerli metalleri toplasanız bu kadar etmiyor.

   Saygılar

   36
 • Hamza
  1 sene önce

  Sırf sizin gibiler yüzünden zamanın da aldığım 18 bin liraya aldığım 1m adet doge coini satmasaydım zirve de 740 bin dolar şuan ki fiyatıyla ise 200 bin dolar ki doge nin arzı da sınırsız yani boş boş konuşmayın herşey mümkün bu piayasada

  44
 • ozkan
  1 sene önce

  nasıl bir yorumla bu 0.0001 diyorsun şu anda 0.0003 ü gördü

  47
 • Çağlar
  1 sene önce

  10 yıl önce de bitcoine 50 bin dolar olacak diyenlerle dalga geçiyorduk..

  36
 • Bahattin
  1 sene önce

  Projenin içinde olan biri değilsinizZ Müneccim misiniz ? bilmiş bilmiş konuşuyorsunuz. 3/5 sene önce piyasanın bu hale geleceğini biliyor muydun?

  44