Shiba Inu Coin Projesi Nedir? Shiba’nın Geleceği – 2021

SHIB, kısa sürede inanılmaz bir ilgi yakalayarak dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.
15:05
29 Haziran 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Son dönemde kripto para piyasasının gündemine oturan şaka coin’lerinden biri de Shiba Inu oldu. SHIB, kısa sürede inanılmaz bir ilgi yakalayarak dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Shiba Coin Projesi Nedir? Amacı Nedir?

Shiba Inu, Ağustos 2020’de Ryoshi adlı anonim kişi veya kişilerce piyasaya sürüldü. Bir ERC-20 token’ı olan Shiba Inu, kendisini “Dogecoin katili” olarak tanımlıyor. Shiba Inu Woofpaper’ına göre proje, şu üç cümleyle açıklanıyor:

  • Sıfırdan başladık.
  • Shiba Coin projesinin arkasındaki beyinler daha önce bir araya gelmeyen muazzam bilgelerdir.
  • Shiba Inu ırkı köpekleri seviyoruz.

Bununla birlikte SHIB, Shiba Inu ırkına yardım kampanyası düzenledi. Ayrıca Shiba Inu ekibi, kendi merkezsiz borsası ShibaSwap’ı önümüzdeki dönemde piyasa sürmeyi hedefliyor. SHIBA INU resmi websitesinde Uniswap’ta toplam token arzının %50’sini kilitlediklerini ve anahtarlarını çöpe attığı belirtiliyor. Kalan %50 ise Vitalik Buterin’e gönderildi. Bununla birlikte büyük bir sosyal medya kitlesinin takip ettiği popüler kripto para, Dogecoin benzeri bir topluluk projesidir. Ek olarak Shiba; hali hazırda Coinbase Pro, KuCoin, CoinBene, Probit Global, CoinDCX, WazirX, Binance, Crypto.com, Huobi ve OKEx borsalarında alım satım işlemi görüyor.

SHIBA Geleceği Yorum

Shiba Inu arzının yarısının Vitalik Buterin’de olması tek endişe kaynağı olarak görülüyordu. Ancak Ethereum kurucu ortağı Buterin, elinde bulundurduğu SHIB Coin’lerin büyük bir kısmını 13 mayısta sattı. Bu büyük çaptaki satışın ardından SHIB fiyatı sert düştü. Ancak tekrar toparlanan SHIBA, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0.0000091 dolardan alım satım işlemi görüyor.

SHIB, genel piyasa trendinden dolayı ivme kaybetse de lider kripto para Bitcoin’in iyileşme evresine girmesi tüm piyasa gibi Shiba Inu’yu da olumlu etkiledi. Shiba Inu, 10 mayıs tarihinde 0.000038 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı. ShibaSwap’ın test aşamasında olduğunu belirtmekte fayda var. Bu DEX’in piyasaya sürülmesi popüler kripto paraya yükseliş ivmesi kazandıracaktır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar