X


DeXe Coin Nedir?

DeXe, en iyi yatırımcıların stratejilerini kopyalayan bir sosyal yatırım platformu olarak kendisini tanımlıyor.
11:55
29 Haziran 2021

DeXe token’ı (DEXE), açık ve izinsiz sistemi etkinleştirdiğini iddia ediyor. Protokol kurallarına uyan ve katkıda bulunan kaynaklar, katılımcılar arasında fikir birliğini kolaylaştırıyor.

DeXe (DEXE) Nedir?

DeXe, en iyi yatırımcıların stratejilerini kopyalayan bir sosyal yatırım platformu olarak kendisini tanımlıyor. Yapılan açıklamalara göre, her yatırımcı için bir token veya birçok token sahibi olma imkanı bulunuyor. Her token gerçek bir varlık tarafından destekleniyor ve fiyatı yatırımcının becerilerine bağlı şekilde şekilleniyor.

Buna ek olarak yapılan açıklamalara göre DeXe ekibi, bu ürünü 2019’dan beri kendi deneyimlerini ve endüstri işlem standartlarını kullanarak geliştirmektedir. Bu süre zarfında, en iyi yatırımcıların ve cüzdanların merkezi olmayan bir şekilde kopyalanması için kullanımı kolay bir ürünün yaratılması olan ana hedefe ulaşmayı başardıklarını ifade ediyorlar.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Açıklamalara göre DeXe coin’in iki önemli işlevi bulunuyor:

  • Sigorta kasası arasında otomatik geri alım ve dağıtım: Token sahipleri arasında farming ödülleri ve yatırımcıların ödüllerinin bir yüzdesi için token’ların yakılması.
  • DeXe DAO’ya katılım: DeXe.network’e katılmak ve çeşitli sosyal ticaret işlevlerinden yararlanmak için bir DEXE token sahibi olmanız gerekmez. Ayrıca DeXe, DEXE akıllı sözleşmesini, özgür fikirlere imkan sunan ve Memorandumunun temel kiracısı olan açık kaynak topluluğuna yüklüyor. Ancak topluluğa tam olarak katılabilmek, oy hakkını alabilmek, teklifler yoluyla katkıda bulunabilmek ve ağ içindeki teşviklerden faydalanabilmek için, temel olarak, DAO’ya üye olmak için kullanıcıların DEXE’yi edinmeleri gerekmektedir.

Buna ek olarak platformda iki tür kullanıcı deneyimi bulunuyor:

  • Kullanıcı, platformdaki DeXe arayüzü aracılığıyla cüzdanı basitçe kopyalayabilir.
  • Kullanıcı istatistikleri ve derecelendirmeyi kontrol edebilir, istenen yatırımcıyı seçebilir ve DeXe ağı aracılığıyla akıllı sözleşme kopyalamaya başlayabilir.

Öte yandan kullanıcı bir DeXe akıllı sözleşmesine yatırım yaptığında, sistem bu yatırımcı kullanıcı tarafından yatırılan varlıkların değerine eşit bir token verir. Bu durumda yatırımcı, kullanıcının yatırımlarıyla işlem yapar, diğer yandan kullanıcı, cüzdanında tutabileceği, başka bir adrese gönderebileceği, bağışta bulunabileceği, vb. yatırımcı token’ına da sahiptir. Yatırımcı, belirli bir süre sonra , işlem gören fonların hacmini artırır, böylece kullanıcının token değeri de artar. Gönüllü olarak, kullanıcı bu token’ı DeXe akıllı sözleşmesine aktarır ve karşılığında varlığı ve yatırımcı tarafından kazanılan karı alır.

DEXE Coin Yorum

Sosyal işlem platformları her geçen daha fazla popülerlik kazanıyor. Böylece DeXe coin’e olan ilginin de arttığı görülüyor. Analistlerin açıklamalarına göre DeXe gelecek vaat eden kripto para birimleri arasında bulunuyor. Ancak bu noktada yatırımcıların DEXE coin’e henüz mesafeli yaklaştıklarını belirtmek gerekiyor.

Yazının yayına hazırlandığı sırada 3,68 dolardan işlem göre DeXe Coin’in 12,105,029 USD ile piyasa hacmi bakımından 753. sırada yer aldığı görülüyor. Ayrıca DeXe, 10 Kasım 2020’de 0,6535 dolar ile en dip seviyeyi ve 8 Mart 2021’de 33,54 dolar ile rekor seviyeyi gördüğünü belirtmekte fayda var.

Yapılan açıklamalara göre şu anda dolaşımda 3,291,961 DeXe Coin bulunuyor ve toplam rakamın 96,504,599 DeXe Coin olacağı ifade ediliyor.

DeXe Coin Nasıl Alınır?

DEXE Coin, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para alım satım platformu Binance aracılığı ile hızlı ve güvenli bir şekilde satın alınabilir.

DEXE Coin satın almak için öncelikle Binance’e üye olmak ve ardından itibari para göndermek gerekiyor. Türk Lirası ya da dolar gibi bir itibari para gönderiminin yapılmasının ardından DEXE Coin’in işlem gördüğü BUSD ve Ethereum (ETH) DEXE işlem çiftinde alım işlemi gerçekleştirilebilir.

Bunlara ek olarak Binance’de sadece piyasa değerinden değil daha düşük değerden de satın alma emri vererek kullanıcılar istedikleri fiyattan satın alma işlemlerini gerçekleştirebilir. Bunun için Limit sekmesini kullanmanız ve almak istediğiniz miktar ile almak istediğiniz fiyatı girmeniz yeterli olacaktır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar