X


Gelecek Vaat Eden 3 Altcoin: Analistlere Göre Önümüzdeki Günlerde Parlayacak Kriptolar

Analistlere göre bu üç kripto para birimi piyasadaki olumlu havanın devam etmesi halinde önümüzdeki haftalarda artışa geçebilir.
10:07
29 Haziran 2021

Son zamanlarda yaşanan volatil piyasa hareketleri sebebiyle yatırımcıların beklentilerinin de farklılık gösterdiği ve aslında zaman zaman kafa karışıklıkları oluştuğu görülüyor. Analistler ise bu dönemlerde kripto para birimlerinin grafiklerini, sosyal medya etkileşimlerini, geliştirmelerini, hacimlerini ve ekiplerini göz önünde bulundurarak yatırımcılara tavsiyeler veriyor.

Tüm bu değerlendirmeler doğrultusunda önümüdeki günlerd fiyatlarında artış beklenen üç kripto para bulunuyor: Polygon (MATIC), Harmony (ONE) ve Chainlink (LINK).

MATIC’te Boğa Sinyalleri

Polygon son zamanlarda adını sıkça duyduğumuz kripto para birimleri ve projeleri arasında yer alıyor. Daha önce Matic Network olarak tanınan Polygon, Ethereum ölçeklendirmeleri ve altyapı geliştirmeleri için oluşturulmuş bir platform olarak karşımıza çıkıyor. MATIC ise Polygon platformunun yerel kripto para birimi olarak varlığını sürdürüyor ve yönetim noktasında giderek daha önemli bir hal alması bekleniyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Platformunun ve topluluğunun güçlü olmasının yanı sıra analistlere göre teknik tablolar da MATIC ile ilgili pozitif sinyaller veriyor. Yazının yayına hazırlandığı sırada 1,14 dolardan işlem gören MATIC, her kripto para gibi 19 Mayıs düşüşünden nasibini aldı. Analistlere göre şu anda 1,50 dolar ve ardından 1,75 dolar önemli dirençler olarak işlem görüyor.

Piyasada yaşanan toparlanma ile birlikte MATIC fiyatının da önümüzdeki haftalarda artışa geçmesi bekleniyor. Ancak bu noktada analistler, Bitcoin fiyatının yönlendirici olacağının unutulmaması gerektiğini belirtiyor.

Son Gelişmeler ONE Fiyatını Etkileyebilir

2021 yılın attığı adımlar ile Harmony’nin yenilikçi ürünler ve teklifler ile beklentileri aştığı düşünülüyor. Gelişmeler, “Zincirler Arası Finansmanın Ölçeklendirilmesi” başlıklı yol haritası ile uyumlu bir şekilde ilerlemeye devam ediyor ve uzman isimlere göre başarılı bir şekilde adımlar atılıyor.

Buna ek olarak Harmony’de Validator DAO başlatıldı. Ancak önümüzdeki 6 ay, ağın merkezsizliğini geliştiren ek DAO’lar piyasaya sürülecek. Ayrıca topluluk, 25 Mayıs’ta başlatılan “Harmony ONE Love Hackathon – 2. Tur” sonuçlanmasını da bekliyor. Hackathon’a 425 geliştirici katıldı ve sonucunda 300.000 doların üzerinde ödül dağıtımı yapılacak.

Altyapı açısından ise Harmony, köprülerin kullanımı yoluyla birlikte çalışabilirliği de geliştiriyor. Ethereum Köprüsü, hız ve işlem ücreti verimliliği sunarken, hem Proof of Work hem de Proof of Stake platformlarında etkin bir şekilde çalışıyor. Bunun yanında Bitcoin Köprüsü, Litecoin ve Bitcoin Cash gibi Bitcoin tabanlı varlıklarla birlikte çalışıyor.

Chainlink Fiyat Beklentileri

2021 yılının en çok kazandıran kripto para birimlerinden olan LINK’in de yine önümüzdeki günlerde yeni bir artış grafiği başlatılacağı düşünülüyor. Yazının yayına hazırlandığı sırada 19,4 dolardan işlem gören LINK için 20 doların şu an için psikolojik bir seviye olduğu düşünülüyor.

Analistlere göre LINK’teki satış baskısı kalkıyor ve yatırımcı ilgisi artıyor gibi görünüyor. Bu sebeple 20 doların aşılmasının LINK fiyatında yukarı yönlü ivmeyi hızlandıracağı düşünülüyor. Bu noktada analistler Chainlink‘in 10 Mayıs’ta 52 dolar ile tüm zamanlarda rekoru kırdığını hatırlatıyor ve bir ralli durumunda artış için önünde büyük alan olduğuna dikkat çekiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar
  • Msağlam
    4 hafta önce

    Doğru söyleyin kaç para yatırdınız bu coinlere:)

    1