X

Samsung Destekli Blockchain Firması BAE’ye Açıldı!

Blocko isimli blockchain firması, BAE'de SEED Group ile ortaklık imzalayarak hizmet vermeye başladı.
10:00
3 Ekim 2019

Teknoloji devi Güney Kore’li Samsung‘un desteklediği blockchain hizmeti sağlayıcısı Blocko, 16 milyon dolarlık fonlama elde ettikten sonra Birleşik Arap Emirlikleri içerisinde hizmet vermeye resmen başladı.

2 Ekim tarihinde Orta Doğu odaklı haber kaynağı Arabian Business tarafından yayınlanan bir haberde, Blocko’nun SEED Group ile ortaklık imzaladığı açıklandı. Blocko aslında Birleşik Arap Emirlikleri içerisinde piyasaya giriş yapmadan önce iki farklı fonlama ile 16 milyon dolarlık sermaye elde etmişti. Güney Kore’nin en eski bankası Shinhan Bank, KEB Hana Bank, LB Investment ve Dadam Investment gibi önde gelen firmalar aslında fonlamaya katılanlar arasında yer almakta.

Blockchain şirketi Aergo isimli platformunu bu sayede Orta Doğu içerisinde kullanıma açacak. Aslında firma Avrupa ve Asya içerisindeki başarısını burada da göstermeyi planlıyor. Blocko CEO’su Phil Zamani konu hakkında şunları ifade etti:

”Kimlik doğrulama, evrak yönetimi ve nesnelerin interneti gibi alanlardaki şirketler ve endüstriler arasında veri paylaşımı konusunda büyüyen ihtiyaca çözüm olabilmek için Aergo’yu piyasaya sürdük. Söz konusu alanlarda çözüm arayan bölgelerin başında da Orta Doğu gelmekte.”

Blocko daha önce Samsung, Hyundai Motors ve Cisco gibi birçok önde gelen firma ile çeşitli ortaklıklara imza attı ve SEED ortaklığı ile daha da büyümeyi planlıyor.

BAE Kripto Para Sektörünü Bırakmıyor

BAE yönetimi aslında kripto paralar konusunda da oldukça iyimser ve gelişmeye meyilli. Yetkililer geçtiğimiz dönem kripto paralar konusunda önemli denemelere imza atmışlardı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar