X

Binance Android Güncellemesinde Virüs Uyarısı Tespit Edildi

Binance’in Android uygulamasında veri sızıntısına izin veren bir virüs mü bulunuyor?
11:09
3 Ekim 2019

Güncelleme: Haberlerin ardından Binance Türkiye Twitter’dan CoinTürk ile paylaştığı açıklamada, problemin Eset’ten verilen yanlış bir alarm sebebiyle ortaya çıktığını, kendileriyle iletişime geçilip sorunun çözüldüğünü ifade etti.  Yapılan açıkalamada uygulamanın güvenle kullanılabileceği bilgisi paylaşıldı…

Bir mühendis ve kripto meraklısı olan Orhun Onur yaptığı bir Twitter paylaşımında Binance’in son Android güncellemesinin ardından bir virüs uyarısı aldığını belirtti.

Onur yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

Güncellemeden sonra güvenlik uygulamam bana Binance uygulamasının veri sızıntısına sahip bir trojen virüsünü barındırabileceği uyarısını verdi.

3 Antivirüs Programından Biri Uyardı

Bu paylaşımın ardından Türkiye’nin tanındık kripto para yatırımcılarından Onur Göksungur da kullanıcıları Binance’in Android güncellemesi konusunda uyardı ve Binance CEO’su Changpeng Zhao’dan konuyla ilgili bir açıklama beklediğini ifade etti.

Bu durumun hafife alınacak bir konu olmadığını ifade eden Göksungur, telefonunda güvenlik uygulaması olmayanların bu uyarıyı görmeden güncelleme işlemini gerçekleştireceğini ve tehlikede olabileceklerini dile getirdi.

Öte yandan paylaşımların altında yapılan yorumlarda üç antivirüs programından yalnızca birinin bu trojan virüsü hakkında uyarıda bulunduğu diğer ikisinin herhangi bir tehdit algılamadığı paylaşıldı. Yapılan açıklamaya göre ESET adlı antivirüs uygulaması Binance ile ilgili bir tehdit algılarken Malwarebytes ve Avg’nin herhangi bir uyarı vermediği belirtildi.

Bilindiği gibi yalnızca kripto para uygulamalarında değil internet ve teknoloji ile ilgili her alanda trojen virüsleriyle karşılaşıyoruz. Dolayısıyla fonların ve kişisel verilerin güvenliği için bu gibi uyarılar büyük önem taşıyor.

Öte yandan konuyla ilgili henüz CZ’den bir açıklama gelmedi… Herhangi bir açıklama yapılması durumunda güncel bilgileri sizlerle paylaşacağız…

 

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar