reklamı kapat

Vergilerin Bitcoin İle Ödenmesi Ohio’da Askıya Alındı

Ohio’da şirketler vergi ödemelerini Bitcoin ile yapabiliyordu ancak bu durum bir süreliğine askıya alındı...
12:05
3 Ekim 2019

Cointelegraph’ın haberine göre Ohio Hazine Sorumlusu Robert Sprague, işletmelerin Bitcoin (BTC) ile vergi ödemesine imkan sağlayan OhioCrypto.com web sitesinin acil bir şekilde askıya alındığını duyurdu.

Yasallık Durumu Araştırılmalı

2 Ekim tarihinde yaptığı resmi basın açıklamasında Sprague yapılan dahili incelemelerde, Ohio’nun işletmelerin dijital para birimleri ile vergi ödemesine izin veren web sitesini yayınlamadan önce Mevduat Kurulu’ndan onay alınması gerektiğinin ortaya çıktığını dile getirdi.

Bunların yanında Devlet Mevduat Kurulu’ndan Başsavcı Dave Yost, kripto para portalının nasıl kurulduğunun ve hizmeti sağlayan üçüncü taraf işlemci olan BitPay‘in “finansal işlem cihazı” olarak algılanıp algılanamayacağının yasallıklarının araştırılmasını istedi.

Sprague konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı:

Ohio’nun, Ohio’yu geleceğe taşımaya devam edecek inovatif, yeni teknolojiler ve süreçleri araştırması hayati önem taşıyor. Ancak OhioCrypto.com gibi uygulamaların ve yeni işlemlerin Ohio yasalarına göre hayat geçtiğinden emin olmalıyız.

Öte yandan web sitesi kullanılmaya başladığından beri kullanıcılar işlemler için Ohio’nun Hazine sitesine yönlendiriliyor. Sprague bununla ilgili şu açıklamaları yapıyor:

Ohio Hazine Sorumlusu olarak, Ohio’nun vergi ödemelerini güvenilir bir şekilde idare edilmesini ve korunmasını sağlamak ve bu devletin yasalarının uygulandığını takip etmek benim görevim. Başsavcı tarafından resmi bir görüş gelinceye kadar web sitesinin askıya alınmasının tedbir amaçlı olduğunu düşünüyorum.

Bitcoin İle Vergi Ödemesi

Daha önce bu haberimizde de sizlerle paylaştığımız gibi Ohio 10 ay önce vergi ödemelerinin Bitcoin ile yapılabilmesine izin vermişti. Sprague, bu 10 ay içinde 10’dan az işletmenin vergi ödemesini Bitcoin ile yaptığını açıkladı.

Bundan anlaşılacağı gibi vergi ödemelerinin Bitcoin ile yapılması çok da popüler değil. Ancak Ohio’nun Blockchain konusunda attığı adımlar ileride bu eyaleti Bir Blockchain alanına dönüştürebilir…

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun