X

Coinbase USDC Yatırımcılarına Faiz Verecek!

Coinbase yatırımcılara USDC üzerinden faiz verecek.
14:05
3 Ekim 2019

ABD’nin en popüler kripto para borsalarından birisi, diğer kripto para platformlarının üst üste açıkladıkları girişimlerden sonra yeni bir adım attı ve faiz uygulamasını duyurdu. Coinbase ve Circle gibi önde gelen şirketlerin desteklediği USD Coin (USDC), bundan sonra yatırımcılarına yüzde 1,25 faiz getirisi sunacak.

En Hızlı Büyüyen Stablecoin

Piyasaya giriş yapmasından 1 yıl sonra sirkülasyonda 455 milyon adet coin’e sahip olan USDC, aslında en hızlı büyüyen stablecoin unvanını da kazandı. Toplam piyasa değerine göre en büyük 20 kripto para birimi arasına girmeye hazırlanan USDC, şimdiden 156 işlem çiftine sahip ve Binance üzerindeki USDC/USDT işlem çifti de en çok hacme ulaşanlardan birisi olarak biliniyor.

Coinbase konu hakkında yaptığı duyuruda borsaya 1 dolardan fazla değere sahip USDC yatıranların otomatik olarak faiz kazanmaya başlayabileceğini ifade etti. Coinbase’in böyle bir hizmet yapmasının asıl sebebi ise, ”müşterileri varlıklarını küçük faiz getirisi için geleneksel banka hesaplarına taşımak zorunluluğundan kurtarmak” olarak açıklandı. Coinbase tarafından verilen faizler aylık olarak dağıtılacak ve hesapta bulunan miktar ne olursa olsun faiz oranı aynı kalacak.

Coinbase bunun yanı sıra geçtiğimiz hafta kurumsal platformunda 3 yeni kripto para birimini de listelemişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar