X


Ripple Fiyat: XRP Pes Etmiyor, Artış Devam Ediyor!

XRP fiyatında artış sürüyor.
19:58
9 Ocak 2021

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) açtığı davanın ardından çok zor günler geçiren Ripple ve XRP token 1 haftadır kayıplarını geri kazanıyor ve yükseliş grafiği çiziyor.

XRP Fiyatı

Ripple 2020’nin son zamanlarında hem büyük bir ralli hem de büyük bir düşüş yaşadı. 24 Kasım’da 0,78 dolara kadar yükselen XRP fiyatı, SEC davasının açıklanmasının ardından 29 Aralık’ta 0,17 dolara kadar geriledi. Aslında eğer SEC ile ilgili olumsuz gelişme yaşanmasaydı analistler Ripple’ın ilk önce 1 dolarlık psikolojik seviyeyi ve ardından tüm zaman rekoru olan 3,84 doları geride bırakmasını bekliyordu.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Ancak XRP hem Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun açtığı dava hem de bu dava sebebiyle borsalarda XRP işlemlerinin askıya alınmasına rağmen yükselişe geçti. XRP şu anda 0,32 dolar bandında işlem görüyor ve bu rakam 1 yıl önceki seviyenin üzerinde.

Bunlara ek olarak yeni XRP adreslerinin sayısı da artış gösteriyor. ortaya çıkan verilere göre XRP hesap aktivasyonlarının sayısı, bir yılın en yüksek seviyesi olan 9.100’e ulaştı.

Ripple Fiyat Beklentileri

XRP’nin olumsuz olaylar sebebiyle yaşamış olduğu düşüş yatırımcılar tarafından bir satın alma fırsatı olarak değerlendirilmiş gibi görünüyor. Çünkü XRP 0,17 dolar bandından çok hızlı toparlandı ve özellikle Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) sergilediği fiyat hareketlerinin etkisiyle yeniden yükseliş grafiği çizmeye başladı.

Analistlere göre şu anda XRP’nin önündeki aşılması gereken ilk seviye 0,40 dolar bandı. 0,40 dolarlık seviyenin aşılmasının ardından ise 0,55 doların oldukça önemli olduğu düşünülüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar