X


XRP Fiyatının Büyük Ralli İçin Bu Seviyeyi Kırması Gerekiyor

XRP fiyatının yükselişinin devamı bu dirence bağlı!
19:32
9 Ocak 2021
xrp fiyatı

XRP yatırımcıları kötü haberlerle biten 2020 yılı sonrasında iyi haberlerle başlayan bir 2021 yılına tanıklık etti. XRP birçok kripto para borsasından delist edilse veya alım satım işlemleri durdurulsa da tahmin edildiği gibi değeri sıfıra gerilemedi ve ciddi bir yükseliş yaşadı.

XRP Fiyatı Dirence Takıldı

0,17 dolar seviyesinden 0,30 dolar seviyesine kadar yükselen XRP fiyatının yeniden rekor seviyelere yükselmesi için ise ciddi bir direnci geçmesi gerekiyor. XRP/USD teknik analizine bakıldığında 0,30 dolar güçlü bir destek olar karşımıza çıkıyor. Analistler 0,30 doların aşağısına inilmediği sürece tehlike olmayacağını belirtse de yakında bir kırılım yaşanmazsa 0,30 doların çok dayanmayacağı tahmin ediliyor.

xrp

Ünlü kripto para analisti Crypto Michael tarafından yayınlanan teknik analize bakıldığında ise XRP fiyatının kırması gereken önemli direnç noktaları ortaya çıkıyor. Daha önce fiyatın 0,70 dolar üzerine kadar çıkmasının önündeki en büyük engellerden birisi olan 0,32 dolar ile 0,345 dolar direnci yine sahnede.

XRP İçin Kritik Seviye Sonrası Hedef Neresi?

XRP fiyatının 0,32 dolar ile 0,35 dolar arasındaki direnç noktasını kırması ise fiyatın bir anda 0,47 dolar seviyesine kadar yükselmesini sağlayabilir. SEC davasının ilk duruşmasının yaklaştığı şu günlerde yatırımcıların ciddi alımlar yapmaktan kaçınması ise yükseliş için gerekli olan alış baskısını yaratmıyor.

Eğer yakın vadede XRP fiyatına etki edecek önemli bir gelişme yaşanırsa bunun 0,35 dolar direncinin kırılmasını sağlayacağı biliniyor. Böyle bir durumda XRP fiyatı 0,47 dolara kadar herhangi bir ciddi direnç ile karşı karşıya değil ve fiyat yükselişini sürdürebilir. XRP davası veya Ripple ile ilgili kötü bir haber gelmesi durumunda ise XRP fiyatının güçlü destek olan 0,22 dolara kadar gerilemesi muhtemel gözüküyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.
İlgili Yazılar