X


Avalanche’den Büyük Artış: TCMB Haberi AVAX’a Rekor Getirdi!

AVAX yeni bir rekora imza attı.
19:29
9 Ocak 2021

Bugün ortaya çıkan haberlere göre Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB), bir merkez bankası dijital para birimi (CBDC) geliştirmek için Avalanche projesini araştırıyor. Bugün ortaya çıkan bu haberlerin AVAX’a gözle görülür bir artış getirdiği görülüyor.

AVAX’ta %30’luk Artış

AVAX bugün Türk kripto para ekosisteminin  önemli isimlerinden Cemal Şinasi Türün’ün Twitter’da yaptığı açıklamalarda belirtildiği gibi olası bir TCMB anlaşması haberleri ile yükselişe geçti. Yükseliş grafiğini 5,5 dolar bandından başlatan AVAX’ın yazının yayına hazırlandığı sırada 7 dolar bandında işlem gördüğünü ifade edebiliriz.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

TCMB haberlerinin sonrasında yükselişe geçen AVAX bugün 7,37 dolar ile kendi rekorunu da kırmış oldu. Ayrıca AVAX’ın şu anda TL bazında 52,92 TL’den işlem gördüğünü belirtmekte de fayda var.

Avalanche Neden Önemli?

Avalanche projesinin başında Türk bir isim bulunuyor ve proje piyasaya sürüldüğü andan itibaren Binance başta olmak üzere popüler borsalarda listeleniyor. AVAX’ın yer aldığı borsalar arasında OKEx, Paribu ve Huobi Global gibi borsalar bulunuyor. Avalanche ile ilgili daha detaylı bilgilere “Avalanche Coin Nedir?” yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Emin Gün Sirer’in başında bulunduğu projenin sadece Türkiye’de değil tüm dünyada ilgi gördüğünü de belirtmek gerekiyor. Ayrıca analistler henüz TCMB ile ilgili resmi bir gelişme olmamasına rağmen büyük bir artış grafiği çizen AVAX’ın resmi bir anlaşma olması durumunda çok daha yüksek seviyeleri görebileceğini düşünüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar