X


Popüler Kripto Para Borsası Hatasını İtiraf Etti! 125.000 Kullanıcı Etkilendi

Popüler kripto para borsası Coinbase, 125.000 kullanıcının etkilediği korkutan hatasını itiraf etti.
20:55
30 Ağustos 2021
Popüler Kripto Para Borsası Hatasını İtiraf Etti! 125.000 Kullanıcı Etkilendi

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Coinbase, yaklaşık 125.000 kullanıcısına yanlışlıkla “güvenlik ayarlarının değiştiğini” bildiren mail gönderdiğini kabul etti.

Coinbase’in Hatası 125 Bin Kullanıcıyı Etkiledi

Popüler kripto para borsası Coinbase, Pazartesi günü CNBC’ye yaptığı açıklama ile yaşanan bu durumun bir iç hatanın sonucu olduğunu söyledi.

Coinbase sözcüsü Andrew Schmitt’in CNBC’ye verdiği demeçte şu ifadelere yer verdi;

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

“Coinbase ekibi hafta sonunun çoğunu müşterilerin sorularını yanıtlayabileceğimizden emin olmak için çalışarak geçirdi. Müşterilerimizle aramızda bir güven oluşturmanın tek yolunun, işleri berbat ettiğimizde şeffaf olmak olduğuna inanıyoruz.”

Coinbase bu hatayı, kullanıcıların bir hafta önce hesaplarının saldırıya uğradığını bildirmesi ve daha sonra yardım için Coinbase’den kimseye ulaşamamalarının ardından gelen sayısız şikayetin üzerine itiraf etti. Ek olarak Coinbase, hesapları üçüncü kişiler tarafından ele geçirilen müşteriler için bu ay sesli destek sunmaya başlayacaklarını bildirirken, bu yılın ilerleyen zamanlarında canlı destek sunarak müşteri hizmetlerini iyileştirmeyi hedeflediklerini bildirdi.

Popüler kripto para borsası güvenlik ayarlarının değiştirildiğini bildiren e-postayı Cuma günü saat 13:45’te 125.000 kullanıcıya gönderdi. Kullanıcılara gönderilen mailde “2 adımlı doğrulama ayarlarınız değiştirildi” şeklinde bir ifade yer alıyordu. Bu hata, hesaplarının saldırıya uğradığını düşünen yatırımcılar arasında kafa karışıklığına ve alarma neden oldu.

Coinbase daha sonra kullanıcılara bildirimin “yanlışlıkla gönderildiğini” belirten ikinci bir e-posta gönderdi. Coinbase ek olarak, resmi twitter hesabından yayınladığı bir tweet’le “Müşterilere hesaplarının 2FA ayarlarının değiştirildiğini bildiren SMS ve e-posta bildirimleri gönderen bir bildirim sorunu yaşandığını” söyledi.

Coinbase: Herhangi Bir Hack Saldırısı Olmadı

Coinbase tarafından yapılan açıklamaların devamında şu ifadelere yer verildi;

“Ekibimiz sorunu tespit etmek ve bu hatalı bildirimleri durdurmak için hemen çalışmaya başladı. Bu hatalı bildirimleri saat 01.07’ye kadar durdurabildik. Ancak bunun bazıları için kafa karışıklığına yol açtığının farkındayız. Bu bildirimlerden etkilenen her bir müşterimizin güvenini tekrar kazanmak için çalışmaya devam edeceğiz”

Coinbase sözcüsü Schmitt, sorunun bir hack değil, dahili bir hatanın sonucu olduğunu söyledi.

“Birden sistem, sistemdeki bir hata gibi şeyler göndermeye başladı, ancak bu kötü niyetli veya üçüncü taraf bir hata değildi.”

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar