Coinbase Pro Nedir? 

Coinbase Pro bir kripto para birimi borsasıdır. 
14:31
5 Aralık 2020
Okuma Süresi: 3 Dakika

Coinbase Pro bir kripto para birimi borsasıdır. Coinbase Pro’nun arkasında 2015 yılında kullanıcıya sunulan ve günümüzdeki dünyanın en çok kullanılan kripto para birimi alım satım platformlarından Coinbase bulunuyor. Bunlara ek olarak Coinbase Pro, San Francisco merkezli bir platform olarak karşımıza çıkıyor.

Coinbase Pro Nedir?

Coinbase Pro, deneyimli ve yüksek hacimli müşterilere odaklanan bir kripto para işlem platformudur. Coinbase Pro, kullanımı çok kolay olduğu için, düşük ücretler sunduğu için ve güçlü güvenlik önlemlerine sahip olduğu için kullanıcılar tarafından tercih edilen bir platform olarak karşımıza çıkıyor.

Bunlara ek olarak kullanıcı fonlarının yüzde 98’inin soğuk cüzdanlarda olması da platformun artı özellikle arasında değerlendiriliyor. Çünkü böylece herhangi bir saldırı gerçekleşmesi halinde kullanıcıların tamamının paralarını geri alabileceği düşünülüyor.

Öte yandan yapılan açıklamalara göre kullanıcıların tüm fonları sigorta kapsamında bulunuyor ve bu sebeple kullanıcılar daha güvenli bir şekilde platformu kullanabiliyor. Ayrıca Coinbase Pro, tüm hesaplarda çift faktörlü kimlik doğrulama kullanıyor ve tüm cüzdanlar ve cüzdan anahtarları AES-256 şifrelemesi ile korunuyor.

Ancak tüm bunların yanında Coinbase Pro’nun New York Finansal Hizmetler Departmanı’nda kayıtlı bir BitLicense sahibi olması en çok güven veren noktalardan biri olarak değerlendiriliyor.

Bunların yanında her ne kadar Coinbase Pro tecrübeli yatırımcılara odaklanmış olsa ve onlara yönelik araçlar sunuyor olsa da her seviyede yatırımcının borsayı kullanması mümkün. Çünkü kullanımı oldukça kolay bir şekilde tasarlanmış ve tüm işlemler birkaç tıklama ile gerçekleşebiliyor.

Ayrıca platform ile kullanıcılar, Ethereum (ETH), Bitcoin (BTC), Ripple (XRP), Litecoin (LTC) ve Bitcoin Cash (BCH) olmak üzere pek çok kripto para ve işlem çifti ile yatırımlarını yönetebiliyor.

Coinbase Pro Bitcoin Almak

Coinbase Pro ile Bitcoin almak için öncelikle platforma üye olmak gerekiyor. Üyeliğin ardından gerekli güvenlik adımlarını da tamamladıktan sonra platformda kullanıcılar işlem yapmaya başlayabiliyor.

Kullanıcılar platforma başka bir cüzdandan Bitcoin göndererek ya da banka hesabı veya kredi kartı ile para yatırarak Bitcoin sahibi olabilir. Gönderilen paranız hesaba geçtikten sonra ilgili adımlar takip ederek kolay ve hızlı bir şekilde Bitcoin alım işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Coinbase Pro Cüzdan

Coinbase cüzdan sayesinde kullanıcılar yatırımlarını her an her yerden 7/24 takip edebiliyor. Coinbase cüzdan, BTC, BCH, ETH, ETC, LTC ve tüm ERC-20 teoken’larını destekliyor. Böylece kullanıcılar farklı bir araca gerek duymadan tek bir yerden tüm kripto para birimlerine ulaşım sağlayabiliyor.

Bunlara ek olarak Coinbase mobil uygulaması ile Coinbase Wallet’ı karıştırmamak gerekiyor. Coinbase uygulaması, Coinbase.com’da da bulunan, kripto para satın almak veya satmak isteyen bireyler için bir ürünü olarak karşımıza çıkıyor. Coinbase.com ve mobil uygulamalar 100’den fazla ülkede mevcuttur.

Coinbase Wallet uygulamas ise kullanıcıların kendi kriptolarını saklamalarına veya muhafaza etmelerine olanak tanıyan bağımsız bir uygulamadır. Kullanıcıların Coinbase Cüzdan uygulamasını kullanmak için Coinbase hesabına ihtiyaçları bulunmuyor. Coinbase Wallet, kullanıcıların kendi özel anahtarlarını yönetmelerine ve kripto varlıklarını merkezi bir aracılık veya borsa ile değil doğrudan cihazlarında saklamalarına yardımcı oluyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar