X

ForTube Coin Nedir?

ForTube Coin, eski ismi The Force Protocol olan platformun yerel kripto para birimidir
14:11
5 Aralık 2020

ForTube Coin, kendisini açık kaynaklı bir Blockchain platformunda dağıtık bir kripto-finans hizmetleri protokolleri paketi olarak tanımlayan ve eski ismi The Force Protocol olan platformun yerel kripto para birimidir. ForTube  SDK araç seti ve DApp geliştirme için API’leri aracılığıyla geliştiricilere kripto-finans çözümleri sunmayı hedefliyor.

Platformun, platformlar arası varlık işlemleri, zincirler arası iletişim, kripto varlık destekli stablecoin’ler, token tahvilleri ve zincir içi ödemeler için çözümler sunduğu biliniyor.

ForTube (FOR) Nedir?

ForTube (FOR), dünya çapındaki kripto para meraklıları için merkezi olmayan kredi hizmetleri sunmayı hedefliyor. Yapılan açıklamalara göre ForTube’un 2 ürünü bulunuyor:

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.
  • Banka: Algoritma odaklı dijital dijital banka ile kullanıcılar istedikleri zaman para yatırabiliyor, para çekebiliyor ve istedikleri zaman borç alarak planlanan süreçte ödeme gerçekleştirebiliyor.
  • Tahvil: Platform sayesinde kullanıcılar tek noktadan kripto tahvili piyasaya sürebiliyor ve böylece ForTube bir yatırım platformu olarak kullanılabiliyor. Platform bu hizmette kullanıcılarına tahvillerin kolay bir şekilde piyasaya sürülmesi, esnek yatırım koşulları ve ücretsiz transfer gibi avantajlar sunuyor.

Bunlara ek olarak platforma dünyanın her yerinden herkes ulaşabiliyor. Ayrıca kayıtlar, merkezi bir sunucu yerine binlerce bilgisayarda aynı anda tutulur. Böylece merkezsizlik olgusunun da tam anlamıyla yerine getirilmesi hedefleniyor.

Öte yandan işlemlerin onaylanması için herhangi bir üçüncü tarafa gerek olmaması da kripto paraların doğasına uygun bir durum olarak nitelendiriliyor. Bununla birlikte tüm işlemler halka açık olarak denetlenebiliyor. Böylece şeffaflık hedefi de sağlanmış oluyor.

Bunlara ek olarak ForTube Bank ile ilgili yapılan açıklamalara göre, platform The Force Protocol’e dayalı olarak başlatılan bir DeFi bankasıdır. Bankada mevduat ve borçlanma faiz oranları, algoritmalar tarafından otomatik olarak ayarlanıyor. Şu anda desteklenen token’lar arasında USDT, USDC, HUSD, BUSD, DAI, HBTC, ETH, BNB, HT, OKB, bulunuyor. Kullanıcılar, belirlenen token’lar için likidite sağlayarak orantılı olarak Force Protocol ekolojik token’ını alabiliyor.

Öte yandan ForTube platformu yönetişimine, uzun vadeli FOR meraklıları katılabiliyor. Yönetişime katılanlar, ForTube platform ücret paylaşımını alabiliyor. ForTube Staking sözleşmesinde FOR kilitli toplam FOR sayısı ile belirli bir oranda verilecek olan ForTube platformu yönetişim token’ı GFOR’u almak için FOR’u kilitlemek gerekiyor. GFOR yalnızca yönetişim oylaması için kullanılabiliyor ve kullanıcılar FOR kullandıklarında yanıyor.

FOR Coin Yorum

FOR Coin yorumlarına bakıldığında özellikle bir banka olarak hizmet veren platform sebebiyle kullanıcıların ilgi gösterdikleri görülüyor. Bununla birlikte bir DeFi platformu olmasının da son zamanlarda popülerliği arttırdığı düşünülüyor.

Bununla birlikte hemen her kripto para biriminde olduğu gibi FOR Coin’in de grafiklerinin oldukça volatil olduğu görülüyor. Dolayısıyla bazı yatırımcılar ForTube Coin’i tercih ederken bazılarının çekimser kaldıkları düşünülüyor. Yatırımcıların ForTube (FOR) ile ilgili düşüncelerini daha net değerlendirebilmek için güncel rakamlara göz atmak faydalı olabilir.

Yazının yayına hazırlandığı sırada CoinMarketCap verilerine göre FOR Coin’in 0,0205 dolar ile işlem gördüğü ve Bitcoin (BTC) karşısında da 0,00000107 BTC ile işlem gördüğü belirtiliyor. Ayrıca 8.984.137 USD ile piyasa değeri bakımından 562. sırada yer alan ForTube’un (FOR) uzun zamandır piyasada olması da göze çarpıyor.

Bunların yanı sıra ForTube Coin’in 1 Ocak 2020’de 0,0101 dolar ile en düşük seviyeyi ve 11 Eylül 2020’de 10,1328 dolar ile rekor seviyeyi gördüğünü belirtmekte de fayda var. CoinMarketCap verilerine göre 438.000.000 FOR coin’in dolaşımda olduğu ve toplam arzın 1.000.000.000 FOR olacağı da önemli bir nokta.

ForTube Coin Nasıl Alınır?

İşlem hacmi bakımından en büyük kripto para borsası olan Binance aracılığı ile ForTube Coin hızlı güvenilir ve kolay bir şekilde satın alınabilir.

Bu noktada FOR coin’in 17 Kasım 2020 tarihinde Binance borsasında listelendiğini belirtmekte fayda var. Şu anda Binance kullanıcıları FOR/BTC ve FOR/BUSD işlem çiftlerinde işlemlerini gerçekleştirebiliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar