Popüler Altcoin, Kritik Destek Seviyesine Geriledi: Düşüş İvmesi Devam Edecek mi?

Popüler altcoin, son haftalarda piyasadaki düşüş eğiliminin de etkisiyle değer kayıplarına hız kazandırdı ve kritik destek seviyesine geriledi.
19:15
7 Mart 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Solana blokzincirinin yerel kripto para birimi SOL, Solana ağında yaşanan sorunların ve kripto para piyasasındaki güncel gelişmelerin etkisiyle son haftalarda düşüş yönlü bir ivme yakaladı. Son 1 haftalık zaman dilimi içerisinde %10’a yakın bir değer kaybı kaydeden SOL, kritik 20 dolarlık destek seviyesine geriledi.

Solana (SOL), Kritik Seviyelere Geriledi

Silvergate Bank haberi başta olmak üzere son haftalarda yaşanan güncel gelişmeler, Bitcoin’in yeniden düşüşe geçmesine neden oldu. Piyasadaki çoğu kripto para birimi, güncel gelişmelerin ve Bitcoin’deki düşüşlerin de etkisiyle bu süreçte değer kayıplarına hız kazandırdı. Solana blokzincirinin yerel kripto para birimi SOL de son haftalarda yüksek oranlı değer kaybı kaydeden kripto varlıklar arasında yer aldı.

Şubat ayı içerisinde Bitcoin’in 25.000 dolar seviyelerini test etmesi ile birlikte SOL de Şubat ayının sonlarında 30 dolar fiyat seviyelerine önemli ölçüde yaklaştı. Ancak SOL, Mart ayının başlarından bu yana piyasadaki düşüşün etkisiyle değer kayıplarına hız kazandırdı ve düşüş yönlü bir ivme yakaladı. Son 1 haftalık zaman dilimi içerisinde de CoinMarketCap’in güncel verilerine göre %10’a yakın bir değer kaybı kaydeden SOL, son dönemlerde birden fazla kez test ettiği 20 dolarlık kritik destek seviyesine geriledi. Solana (SOL) adına güncel teknik görünümü değerlendiren birçok analist, 20 dolarlık fiyat seviyelerinin SOL adına yakın vadede oldukça kritik bir öneme sahip olabileceğini öne sürdü.

Kripto Para Piyasasında Son Durum

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), yeni haftaya düşük volatiliteli fiyat hareketleri ile başlasa da gün içerisinde değer kayıplarına hız kazandırdı ve son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde %1,8’lik bir değer kaybı kaydederek 22.000 dolar fiyat seviyelerine geriledi. Piyasadaki çoğu kripto para birimi, BTC’deki düşüşün de etkisiyle değer kayıplarına hız kazandırdı. Kripto para ekosisteminin toplam piyasa değeri, CoinMarketCap verilerine göre 1,01 trilyon dolar seviyelerine geriledi.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar