Dev Bitcoin Madenciliği Şirketi Argo Gaza Bastı! BTC Üretimini Yüzde 7 Artırdı!

Dev Bitcoin madenciliği ve teknoloji şirketi Argo Blockchain, Şubat ayında 162 BTC ya da eşdeğeri madencilik yaptığını açıkladı. Argo Blockchain'in madencilik geliri 3.76 milyon dolar olarak gerçekleşti.
18:23
7 Mart 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Dev Bitcoin madenciliği ve teknoloji şirketi Argo Blockchain, Şubat ayında 162 BTC ya da eşdeğeri madencilik yaptığını açıkladı. Argo Blockchain’in madencilik geliri 3.76 milyon dolar olarak gerçekleşti.

Günlük 5.7 BTC Çıkardı

Bitcoin madenciliği ve teknoloji Argo Blockchain tarafından günlük olarak çıkarılan Bitcoin miktarı ve madencilik şirketinin geliri Şubat ayında arttı. Geçtiğimiz ay, Blockchain teknolojisi şirketi 162 BTC veya eşdeğeri madencilik yaparak günlük 5.7 BTC’e karşılık gelecek şekilde 162 BTC çıkardı. Şirketin çıkardığı BTC miktarı Ocak ayı ortalamasına göre yüzde 7 arttı.

Şubat ayının günlük döviz kurları ve BTC fiyatı dikkate alındığında, Argo Blockchain’in madencilik geliri Ocak ayındaki 3.42 milyon dolara kıyasla artış göstererek 3.76 milyon dolar olarak gerçekleşti.

Argo Blockchain’den yapılan açıklamada, Bitcoin’in ortalama ağ zorluğundaki aylık çift haneli artışa rağmen bu artışların görülebildiği belirtildi. 28 Şubat’ta şirketin elinde 101 BTC ya da eşdeğeri bulunurken, toplam hash rate kapasitesi 2.5 EH/s’ydi.

Bitcoin Ağına İlişkin Çarpıcı Rakamlar

Blockchain.com’un sağladığı verilere göre yeni bir blok çıkarmanın ne kadar zor olduğunun göreceli bir ölçüsü olan Bitcoin ağ zorluğu bu yazının hazırlandığı sırada  43 trilyon seviyesindeydi. Bu ağ zorluğunun tüm zamanların en yüksek seviyelerinde olduğu anlamına geliyor. Öte yandan Bitcoin ağının son 24 saat içinde gerçekleştirdiği tahmini saniye başına terahash sayısı 282.2 EH/s seviyesinde bulunuyor.

En büyük kripto para Bitcoin, bu yazının hazırlandığı sırada 431.5 milyar dolar piyasa değeri ile gün içinde kaydettiği yüzde 0,41 düşüşle 22 bin 339 dolardan işlem görüyor. Veriler BTC‘nin son 7 günde ve son 30 günde sırasıyla yüzde 4,56 ve yüzde 3,64 düştüğünü gösteriyor. Kimi piyasa analisti ve uzmanı Bitcoin’in 30 bin dolar yolculuğuna başlayacağını ifade ederken, kimisinin fiyatın 20 bin doların altına düşeceği ve yeni diplerin geleceği yönünde öngörülerle öne çıktığı görülüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar