reklamı kapat

Piyasa Analistinden Bitcoin Fiyat Tahmini

Jeffrey Gundlach'in Bitcoin tahmini yatırımcılara umut veren cinsten.
12:00
10 Ocak 2019
  • Serhat AntSerhat Ant

DoubleLine Capital CEO’su ve “tahvil kralı” lakaplı ünlü iş adamı Jeffrey Gundlach Bitcoin’in %25 değer kazanarak 5.000 dolara çıkabileceği tahmininde bulundu.

Cryptoglobe’un haberine göre 200 milyar değerinde varlığı yöneten Gundlach katıldığı webcast’te çeşitli varlıklar hakkında konuştu. Piyasalar açısından volatil bir yıl beklediğini belirten Gundlach, daha yüksek kazanç oranı beklediğini ve bunun hisse senetlerine darbe vuracağını ekledi. Daha önce Bitcoin’i “sosyal mod ve piyasa modu için poster çocuğu [tipik örnek]” şeklinde niteleyen Gundlach:

Bitcoin’le ilgili hiçbir şey tavsiye etmem, cidden. Yine de tahmin yapacak olursam, 5.000 dolara çıkabileceğini söylerim. %25’lik bir kolay lokmadan bahsediyorum.

Geleneksel finansın içinden olan Jeffrey Gundlach yatırımcıların artık “ıskarta tahvillerdeki gücü kullanıp” söz konusu tahvillerden çıkarak “güçlü bilanço tablosu”na sahip şirketlere yönelmesi gerektiğini vurguladı.

Bitcoin haberimizin hazırlandığı sırada %0,05’lik çok küçük bir yükselişle 4.037 dolardan işlem görüyor. 6 Ocak’ta 3.900 dolardan yalnızca 1 saat içinde 4.100 dolara yükselen Bitcoin o seviyelerde kalmayı başardı. CoinMarketCap’e göre Bitcoin’in piyasa değeri yaklaşık 70,5 milyar dolar.

Gundlach’in tahmini gerçekleşebilir, ancak analistin kendi tahmini herhangi bir zaman dilimi belirtmemesi bir hayli ilginç. Öte yandan 5.000 dolarlık tahmin Winklevoss ikizlerinin Bitcoin tahmininin yanında son derece “tutucu” kalıyor. Cameron ve Tyler isimli ikiz kardeşler yakın zamanda verdikleri röportajda, BTC’nin “altın olma konusunda altından daha iyi olduğuna” inandıklarını ve piyasa değerinin 7 trilyon doları geçebileceğini belirtti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.