X


Orta Doğu’nun En Büyük Bankalarından Biri Artık Ripple Ağında

“Orta Doğu’da kartlar yeniden dağıtılıyor” klişesi şimdi de Ripple’la gerçek oluyor.
13:00
14 Eylül 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Suudi Arabistan National Commercial Bank’in (Uluslararası Ticaret Bankası) RippleNet’e katıldığı açıklandı. Ripple’a göre büyük finans kurumu yıl sonuna kadar Ripple ağını kullanmaya başlayacak.

NCB RippleNet üzerinden diğer finansal kurumlara bağlanacak. Aynı zamanda bankanın müşterilerine Ripple’ın Blockchain teknolojisiyle daha hızlı ve şeffaf uluslararası ödeme hizmetleri sunulacak.

Banka ilk olarak Kuzey Amerika ve Asya’daki finansal kurumlarla bağlantı sağlayacak. Bu iki kritik ödeme koridorunun açılmasıyla NCB müşterileri daha önce hiç erişim sağlayamadıkları bölgelerdeki hizmetlere rahatlıkla erişebilecek.

RippleNet, Ripple’ın Blockchain teknolojisini ödemeleri işlemek için bankalar ve ödeme sağlayıcıları tarafından kullanılıyor. RippleNet’in bir diğer işlevi de likidite masraflarını azaltmak ve hızı artırmak için XRP’den yararlanmak.

Suudi Arabistan Ulusal Ticaret Bankası, dünya çapında 5,4 milyonun üzerindeki müşterisiyle Orta Doğu’nun en güçlü finansal kurumlarından biri. Suudi Arabistan da Ripple’ın birincil hedefi olan havaleler için devasa bir piyasa. Öyle ki son 10 yıla baktığımızda Suudi Arabistan Krallığı’nın dünyadaki en büyük havale merkezlerinden biri olduğunu görüyoruz. Örneğin 2016’daki verileri ele alalım. Dünya Bankası tarafından sağlanan ve Pew Research Center tarafından derlenen verilere göre 2016’da Suudi Arabistan’dan diğer ülkelere 44 milyon dolardan fazla havale yapıldı.

Öte yandan Ripple Japonya’da attığı dev adımın ardından Blockchain ağını NCB ile daha da zenginleştirmiş oldu. Şu sıralar %2,7 artışla 0,27 dolardan işlem gören XRP’ye bu olumlu haber şimdilik etki etmemiş gibi görünüyor.

Kaynak: dailyhodl.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar