X


Ripple’dan Japonya’da Gövde Gösterisi

Ripple Japon piyasasında çok önemli bir anlaşma yaptı.
16:00
13 Eylül 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Japon fon transfer platformu Money Tap 60 bankayı Ripple’a bağladı. Bu amaç doğrultusunda hizmet verecek platformun web sitesi resmen açıldı. Money Tap kendini bir tür “masrafsız ve basit banka transferi uygulaması” ve “yeni bir bankacılık tecrübesi” olarak tanımlıyor. Money Tap Ripple çözümleriyle Japon bankalarını birbirine bağlayacak.

Japonya’daki fon transfer sisteminin gelişime ihtiyacı olduğu çok açık. Zira yüksek işlem ücretleri ve yavaş işlemler gibi dezavantajları Money Tap Ripple çözümleriyle tamamen rafa kaldırabilir. Money Tap aynı zamanda iOS ve Android telefonları için para transfer uygulaması geliştirecek. Yıl sonlarına doğru piyasaya sürülmesi planlanan uygulama, çok sayıda bankanın kullandığı alanında ilk uygulama olacak.

Şu ana dek projeye dair bir duyuru yapılmadı. Ancak Money Tap’in 60’ın üzerinde bankayı birleştiren Japon Bankacılık Konsorsiyumu tarafından kullanılacağı bildiriliyor. Yani tüm Japon bankalarının %80’i Ripple çözümlerini kullanacak. Hiç şüphe yok ki Ripple topluluğu için iyi bir gelişme.

Tokyo merkezli SBI’ın CEO’su Money Tap fon transfer platformu üzerinde Ripple testleri yaptıklarını açıklamıştı. SBI’ın farklı kripto paralarla aktif olarak çalıştığı biliniyor. Ancak şirketin Ripple çözümlerine ve XRP token’ına özel bir bilgisi var. Şirket birkaç ay önce VCTRADE isimli kripto para borsası kurmuştu.

Her geçen gün daha fazla finans kurumu işlemlerinde Ripple çözümlerini kullanıyor. Ancak XRP destekçileri token’ın şirketin bankacılık çözümlerinde yeteri kadar kullanılmayacağından endişe duyuyor. Zira XRP fiyatı yatırımcısının yüzünü uzun süredir güldürmüyor. Haberimizin hazırlandığı sırada XRP %5 artışla 0,27 dolardan işlem görüyor.

Kaynak: coinspeaker.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar