X

MicroStrategy’nin Bitcoin (BTC) Yatırımından Elde Ettiği Kâr, 3,54 Milyar Dolara Ulaştı!

Gerçekleştirdiği 3,16 milyar dolarlık Bitcoin yatırımı ile MicroStrategy, toplamda 3,54 milyar dolarlık bir kâr elde etti.
16:40
15 Ekim 2021

MicroStrategy, Bitcoin (BTC) yatırımından çok yüksek bir kâr elde etti. Şirketin gerçekleştirdiği 3,16 milyar dolarlık Bitcoin yatırımı, şu anda 6,7 milyar dolar değerinde.

3,16 Milyar Dolarlık BTC Alımı

Bugüne kadar MicroStrategy, Bitcoin başına ortalama 27.700 dolar maliyet ile toplamda 114.042 adet BTC satın aldı. Firma, kaydettiği 3,16 milyar dolarlık alımı ile güncel durumda portföyünde en fazla Bitcoin tutan şirket konumunda.

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor Eylül ayında, firmanın üçüncü çeyrek döneminde yaklaşık 242,9 milyon dolara 5.050 adet Bitcoin daha satın aldığını duyurdu. 2021’in üçüncü çeyreği boyunca MicroStrategy, yaklaşık 419,9 milyon dolara toplamda 8.957 adet BTC satın aldı. Firmanın üçüncü çeyrekte yaptığı alımların ortalama maliyeti ise 46.875 dolardı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Toplam Kâr 3,54 Milyar Dolar

İlk Bitcoin yatırımından bu yana 3,54 milyar dolar kazanan firma, MicroStrategy gibi yatırım dışı şirketlerin Bitcoin’i, fiyat volatilitesi sebebi ile maddi olmayan varlıklar olarak rapor etmeleri gerektiğini söyledi. MicroStrategy, kısa bir süre önce Finansal Muhasebe Standartları Kurulu’na şunları yazdı:

“Bir işletmenin finansal tabloları ile finansal durumunun ekonomik gerçekliği ve faaliyet sonuçları arasındaki bu kopukluk kafa karışıklığına neden olur. Bir işletmenin mevcut ve gelecekti beklentileri hakkında bilinçli bir değerlendirme yapması gerekir.”

Mevcut durumda portföyünde en fazla Bitcoin bulunduran MicrStrategy’yi, gerçekleştirdikleri BTC yatırımları ile Tesla ve Square takip ediyor.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto paraların yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar