X

Türkiye’de Bir İlk: Meme Kanseri Farkındalık Ayına Özel NFT Eseri Oluşturuldu

CryptoWoman Turkey ve NaraMaxx ortaklığında yürütülen çalışmada meme kanseriyle mücadelede Türkiye'de bir ilke imza atıldı.
17:20
15 Ekim 2021

Meme kanseriyle mücadelede farkındalık ayına özel NFT eseri piyasaya sürüldü. CryptoWoman Turkey ve NaraMaxx ortaklığında yürütülen çalışmada meme kanseriyle mücadelede Türkiye’de bir ilke imza atıldı.

CryptoWoman ve NaraMaxx’tan Ekosisteme Önemli Kazanım

Her yıl 1 Ekim ile 31 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilen meme kanseri farkındalık ayı, erken teşhisin önemine vurgu yapıyor. Her on kadından birinde görülen meme kanserinde son 20 yılda teşhis ve tedavi anlamında büyük ilerlemeler kaydedildi. Kadınların kripto para endüstrisindeki sesini duyuran CryptoWoman Turkey, NaraMaxx ile ortak bir çalışma yürüterek NFT eserini ekosisteme kazandırdı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Meme kanserinde bilinçlendirme ve farkındalık ayı kapsamında bu önemli adım NFT alanında atıldı. NFT sektörü, bu anlamda önemli farkındalık konularınında merkezi oldu. Her yüz erkekten birinde rastlanan meme kanseri, farkındalık anlamında yalnızca kadınları kapsamıyor. Bu durum ülkemizde sıklıkla rastlanan yanlış algılamalardan kaynaklanır.

Bununla birlikte geçtiğimiz günlerde Queen vokalisti Freddie Mercury’nin anısına bir NFT koleksiyonu yayınlanmış ve satıştan elde edilen gelir AIDS ile mücadelede kullanılmıştı.

NFT Sektörü

Meme kanseriyle mücadelede farkındalık ayında insanlara belirtiler, risk faktörleri, yakalanma riskini azaltma, meme kanseri türleri gibi önemli konular aktarılıyor.

NaraMaxx’ın özel çekiminden bir videoyu NFT haline getiren ekip, 2 hafta sürecek bir açık artırma ile satışı gerçekleştirecek. Gelirin tamamı Meme Sağlığı Derneği’ne bağışlanacak.

NFT alanının farkındalık projelerine de ev sahipliği yapması, skalasını genişletmesi anlamına geliyor. Uçsuz bir dünya olan NFT sektörü, popülaritesini her geçen gün artırırken hassas konulara da değinme aracı olarak kullanılıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar