X


Nasdaq “Bitcoin ETF’ine Hazırız” Dedi! SEC Onayı Geliyor Mu?

Bu akşam Twitter üzerinden yapılan paylaşımlara göre Nasdaq, Valkyrie Bitcoin Vadeli İşlemler ETF’ine hazır olduklarını açıkladı.
19:25
15 Ekim 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Az önce Twitter’da yapılan paylaşımlar ile tüm kripto para ekosistemi heyecanlandı. Yapılan paylaşımlarda ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) bir Bitcoin ETF’ini onayladığı ifade ediliyordu. Ancak durum tam olarak bu gerçeği yansıtmıyor.

Nasdaq’tan Hazırız Mesajı

Yapılan paylaşımlarda her ne kadar SEC’in Valkyrie Bitcoin Vadeli İşlemler ETF’ini onayladığı ifade edilse de aslında onayın Nasdaq’tan geldiği belirtilebilir. Yapılan açıklamalara göre Nasdaq, SEC’in vereceği onayın ardından Valkyrie Bitcoin Vadeli İşlemler ETF’ini listelemeye hazır olduklarını dile getirdi.

Dolayısıyla şu an için uzman isimler Bitcoin ETF’inin onaylanmasının artık elinin kulağında olduğunu düşünüyor. Ancak yine de SEC’ten resmi bir açıklama gelmeden net bir paylaşım yapmak ya da bu haber gelecekmiş gibi pozisyon almak doğru olmaz.

ETF’ler Onaylanacak Mı?

Bitcoin ETF’leri ile ilgili son günlerde çok fazla pozitif açıklama yapıldı. Özellikle SEC Başkanı Gary Gensler yaptığı açıklamalar ile kripto para ekosistemini sevindirdi. Buna ek olarak dün SEC Twitter üzerinden yaptığı açıklamalar ile bir kez daha ETF sinyali verdi.

SEC yaptığı bu açıklamalarda, “Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri olan bir fona yatırım yapmadan önce, potansiyel riskleri ve faydaları dikkatlice tarttığınızdan emin olun” sözlerini kullandı.

Bunun yanında ETF için son tarihin 18 Ekim olduğu biliniyor ve bazı uzman isimler 18 Ekim’e kalmadan ETF onay haberinin geleceğini düşünüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar