Menkul Kıymet Token Platformu Securitize, Asya’ya Genişliyor

Securitize, Blockchain danışmanlık firması BUIDL’i satın aldı...
16:00
7 Aralık 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Menkul kıymet token platformu Securitize, şirketin Asya’daki etkisini genişletmek için Japonya’nın Blockchain teknoloji danışmanlık şirketi BUIDL’i devraldı.

İçerik Rehberi

BUIDL

2018 yılında kurulan BUIDL, Japonya’da gelir artışı ve piyasadaki varlığın nasıl artırılacağı konusunda dijital menkul kıymet token projelerine danışmanlık yapıyor. BUIDL’in kurucu ortakları arasında Securitize hissedarı Global Brain ve Blockchain ödeme şirketi Omise CEO’su Jun Hasegawa bulunuyor.

The Block’un haberine göre Securitize CEO’su ve Kurucu Ortağı Carlos Domingo bir basın bülteninde yaptığı açıklamalarda konuyla ilgili, “Japonya’da kanıtlanmış bir menkul kıymet token lideri ve Blockchain girişimi olan BUIDL’i satın alarak Securitize, Japonya, Asya ve ötesinde kurumsal menkul kıymet token endüstrisinin geliştirilmesine yardımcı olmak için çok iyi bir konumda bulunuyor.” ifadelerini kullandı.

Securitize

Öte yandan Eylül ayında Securitize şirketi, Banco Santander, Mitsubishi UFJ Financial Group ve Nomura Holdings’in yer aldığı ve stratejik yatırımların yapıldığı bir fon toplama turunda 14 milyon dolar topladığını açıklamıştı. Yapılan açıklamalarda bu durumun yatırımcıların kripto para birimi yatırımı ve menkul kıymet token’ı alanına daha fazla ilgi göstermeye başladığının bir kanıtı olduğu ifade edilmişti.

Bunların yanında Securitize’in BUIDL’i devralması firmanın, Japon hükümetinin menkul kıymet token’larını likit menkul kıymetler olarak sınıflandıran yeni kanunu takip eden düzenleyici riskleri hafifletmek amacıyla MUFG tarafından yönetilen ve yeni kurulan Menkul Kıymet Token’ı Araştırma Konsorsiyumu‘na katılma kararının ardından gerçekleşti.

MUFG Bank, gelecek yıl Japonya’da dijital para birimi çıkarma planları olduğunu reddetmişti. Konuyla ilgili detayları bu haberimizde sizlerle paylaşmıştık.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar