X


Kripto Paralar Bir Dönüm Noktasına Mı Yaklaşıyor?

Bitcoin ve altcoin'ler son zamanlarda çizdiği tabloyla yeni bir dönüm noktasına yaklaşıyor olabilir mi?
12:30
24 Eylül 2018
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Bitcoin son zamanlarda yaşanan bazı olumsuz gelişmeler karşısında çizdiği istikrarlı tabloyla kripto severlere güven veriyor. Bitcoin ETF başvurularından biri hakkında vereceği kararı erteleyen SEC raporuna tepkisiz kalan BTC’nin yanı sıra, XRP ve ETH gibi altcoin’lerin kaydettiği artışlar piyasaya damgasını vuruyor. Peki bu durumlar kripto paraların bir dönüm noktasına yaklaştığı anlamına  gelebilir mi?

Geçtiğimiz haftanın kripto paralar için oldukça hareketli geçtiğini söyleyebiliriz. Ripple (XRP) hafta boyunca neredeyse %100’e yakın bir oranda değer kazanırken bu artışı Stellar Lumens (XLM) ve Ethereum (ETH) gibi altcoin’ler de takip etti. Lider kripto para Bitcoin, fiyatını 6.700 dolara kadar artırırken piyasada olumlu haberler konuşuluyor. Uzun zamandır piyasaya hakim olması beklenen boğa piyasası kimi uzmanlara göre “eli kulağında” bekliyor.

Tim Draper ve Michael Novogratz gibi piyasanın bilindik isimleri tarafından yapılan değerlendirmeler de yatırımcılara umut ışığı oluyor. Novogratz’a göre piyasa dip seviyeyi gördü ve bu sene sonuna kadar BTC fiyatının 10.000 doları göreceğini iddia etti. Draper ise 250.000 dolarlık BTC fiyat tahmininde ısrarcı. Ünlü yatırımcılar bu şekilde görüş bildirirken Bitcoin’in çıkan olumsuz haberler karşısında istikrarlı duruşu kripto severlerin aklına şu soruyu getiriyor: Kripto paralar bir dönüm noktasında mı?

Bu sorunun cevabını kesin olarak verebilmek bir hayli güç. Ancak bazı piyasa analistine göre Bitcoin’in artmaya devam edebilmesi için ilk olarak 6.780 ve 6.840 dolar seviyelerini aşarak 7.000 doları görmesi gerekiyor. Beklenen işlem hacmine ulaşamayan BTC fiyatı gerileyerek yeniden 6.500 dolara da düşebilir.

Kaynak: Bitcoinist

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI