X


Tim Draper: BTC 2022’de 250 Bin Dolar Olacak

07:00
14 Nisan 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Milyarder iş adamı Tim Draper aynı zamanda yılmaz bir Bitcoin savunucusu. Yüksek fiyat tahminleriyle ünlü Draper’ın 2022 yılı BTC tahmini 250 bin dolar.

California San Mateo’daki kendi kurduğu Draper Üniversitesinde düzenlenen Block (Chain) Party’e katılan Draper, “2022’ye kadar bir BTC fiyatının 250,000 dolar olacağını düşünüyorum. Buna inanın. Çılgın olduğunuz düşünecekler, ama asla inanmaktan vazgeçmeyin. Şu an bu sürece girmiş bulunmaktayız ve bu kesinlikle harika olacak!” yorumunda bulundu.

Tim Draper’ın önceki tahminlerinde yakaladığı başarı dikkat çekiyor. Dolayısıyla kripto para piyasası Draper’ın demeçlerini oldukça ciddiye alıyor. Örnek vermek gerekirse, Draper’ın 2015’te 2017 sonuna kadar BTC’nin 10 bin dolar göreceğini tahmin etmişti. 31 Aralık 2017 tarihinde BTC fiyatı 13 bin dolar olarak kayıtlara geçti.

Draper blockchain’in de finans ve sağlık hizmetleri başta olmak üzere birçok sektörde devrim yapacağını düşünüyor: “Çünkü güvenilir, basit, değiştirilemez ve adil.” Ünlü iş adamı katıldığı partiden kısa süre önce San Mateo’da yerel bir basın kuruluşuna “blockchain’in insanlık tarihinde en çok dönüşüm geçiren teknolojilerden biri olduğu kanısındayım. Bu, kutlamaya değer bir durum.” demecini verdi.

Stanford Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği mezunu Tim Draper daha sonra Harvard’da işletme master’ı yaptı. Draper risk sermayedarı bir aileden geliyor.  2014’te ABD Adalet Bakanlığının düzenlediği müzayedeye katılan Draper tanesi 600 dolardan 30 bin BTC satın almış (toplam 18.5 milyon dolar) ve tüm spot ışıklarını üzerine çekmişti.

BTC’nin şu anki fiyatının 8000 dolar civarı olduğunu düşünürsek, Draper’in 18.5 milyon dolarlık yatırımının şimdi 240 milyon dolar ettiğini görürüz. Yani Draper 4 yıllık yatırımı sonucu, başka hiçbir varlığın sunamayacağı müthiş bir kar oranı yakalamış oldu.

Kaynak: CCN.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar