Kripto Para Nasıl Kazanılır? Altcoin Kazanma Yolları Nelerdir?

Hiç yatırım yapmadan kripto para kazanabilirsiniz. Size para kazandıracak 3 yöntem ve dikkat etmeniz gereken riskleri!
22:15
27 Aralık 2021
Okuma Süresi: 3 Dakika

Sıfır sermayeyle kripto para kazanmak kulağa oldukça hoş geliyor. Peki böyle bir şey mümkün mü? Kısmen mümkün olduğunu söyleyebiliriz ancak bu konuyu riskleri ve kazanma yolları olarak iki ayrı başlıkta ele almamız gerekiyor. Hazırsanız kripto para nasıl kazanılır sorusundan başlayalım?

Kripto Para ve Altcoin Nasıl Kazanılır?

Öncelikle yattığınız yerden belli bir yatırımla uçuk rakamlar kazanma fikriyle size gelenler gibi bu konuyu ele almayın. Yatırım yapmadan kripto para kazanmanız mümkündür. Peki bu kripto paraları kim verir? Borsalar, yeni kripto projeleri.

Kripto para borsaları ve yeni kripto projeleri size neden bedava kripto para versin? Elbette reklam ve kullanım durumlarını artırmak için bunu yaparlar. Dağılan miktarın bir reklam sermayesinden beslendiğini anlamanız gerekir.

Popüler üç kripto para kazanma yöntemi vardır.

Borsa üyelik kripto hediyeleri

Bir borsaya üye olursunuz ve KYC doğrulaması yaparsınız. O günün şartlarında size 10-20 dolar gibi ödüller verilir. Bonus olarak verilen miktarları marjin işlemlerde kullanıp çekilebilir nakde dönüştürürsünüz. Sermayeniz üyeliğinizdir, siz sisteme üye olarak borsanın 1 yeni kullanıcı kazanmasını sağlarsınız. Borsa ise bu işe harcayacağı reklam sermayesinden bir miktarı size hediye olarak verir.

Öğrenin ve Kazanın

Bu yazıda isimlerden değil yöntemlerden bahsediyoruz. Ancak detaylı bir araştırma yaparsanız “öğren kazan” mantığında kripto para hediye eden çok fazla borsa olduğunu fark edeceksiniz. Düzenli açılan eğitimlere katılarak birkaç dakika video izleyip çıkan testi cevaplayarak 10-20 dolar ve üzerinde kripto hediyeler alabilirsiniz.

Referanslı sistemler

En bilinen üçüncü yöntem ise daha çok yeni kripto para projeleri tarafından kullanılıyor. Siz airdrop için sisteme kaydolursunuz ve onlarca hatta yüzlerce insanı referansınızla üye yaparsınız. Böylece yeni çıkan projeden kripto ödülü kazanırsınız. Bu bazen çok kazandırır, bazen hiç kazandırmaz ancak referans ile kazanç her zaman vardır. Borsa linkinizden arkadaşlarınızı davet ederek 10-20 dolar davet (referans) bonusu alabilirsiniz.

Kazanç Peşinde Koşanların Dikkat Etmesi Gerekenler

Bedava peynir sadece fare kapanında mı olur? Kesinlikle öyle, siz eğer herhangi bir sistemden kripto para kazanıyorsanız bunun karşılığında sisteme bir şey veriyor olmalısınız.

  • KYC (kimlik ve yüz tarama) bilgilerinizi güvenilir olmayan borsalarla paylaşmayın. Eğer kimliğinizle para kazanacaksanız en azından güvenilir borsaları tercih edin. Dikkat etmezsem ne olur? Herhangi bir borsada sizin adınıza üyelik açıp sizi suça bulaştırabilirler ve suçsuz olduğunuzu ispatlamanız mümkün olmayabilir. Terör örgütlerine kripto ile sizin adınıza para transferleri yapabilirler ve daha aklınıza gelebilecek en kötü şeyler.
  • Eğitimleri izleyip para kazanabileceğiniz sistemler güzeldir fakat çok güvenilir olmayan sistemlerde paranızı tutmayın. Yani bir ödül kazandıysanız güvenilir cüzdanlarınızdan birine çekin. Bir borsaya “öğren kazan” için üye olmadan önce internette kısa bir araştırma yaparak ödeme kanıtlarını inceleyin.
  • Referans toplayıp airdrop kazanacağınız sistemlerin %80’i dolandırıcı çıkacak. Yani boşa uğraşacaksınız. Bu yüzden scam yöntemlerine aşina olun, en azından boşuna zaman harcamamış olursunuz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI