Binance CEO’su Müjdeyi Verdi! En Büyük Kripto Para Borsasından Yeni Duyuru!

2021 yılının bitmesine günler kala Binance CEO'su CZ müjdeyi takipçileriyle paylaştı.
20:35
27 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

2021 yılı Binance için oldukça zor geçti. Düzenleyici baskı, yasaklar ve hatta yakın zamanda Türkiye’nin kestiği 8 milyon TL’lik ceza. Ancak Binance yılı güzel kapatacak gibi görünüyor. Binance CEO’su Changpend Zhao müjdeyi verdi ve tüm kripto para topluluğuyla güzel haberi paylaştı.

Binance CEO’su Müjdeyi Verdi!

Kripto para borsasına Bahreyn Merkez Bankası tarafından Bahreyn Krallığı’nda bir kripto varlık hizmet sağlayıcısı olarak faaliyet göstermesi için prensipte bir lisans verildi. Duyuruya göre, ilkesel onay, Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgesindeki bir Binance kuruluşu için bir ilk anlamına geliyor.

Binance CEO’su Changpend Zhao yaptığı açıklamada, ulusal düzenleyicilerin onayının “kripto ve blockchain’e güven oluşturmak ve kitlesel benimsemeyi daha da iyileştirmeye yardımcı olmak için gerekli” olduğunu söyledi.

Binance Yılı Güzel Kapatıyor

Sürpriz bir hamleyle Binance, Kanada’da Binance Canada Capital Market olarak birleştirilmiş bir kripto finansman lisansı da aldı. Borsanın yeni yan kuruluşu, dijital varlıkları, para transferlerini, döviz işlemlerini ele alacak ve bir para hizmeti işi (MSB) olarak işlev görecek. CZ, lisanslamayı Twitter‘da doğruladı. Şirketin müşteri destek ekibini müşterileri ve diğer kripto borsalarını içerecek şekilde genişletmekten heyecan duyduğunu söyledi.

Cuma günü, kripto borsası bir MSB lisansı için FINTRAC’a başvurdu ve Pazartesi günü onaylandı. Borsanın mevcut finansal lisansının süresi 31 Aralık 2024’te sona erecek. Körfezin en küçük ekonomisi olan Bahreyn, dijital varlık sektöründe öncü oldu. Rain Financial, 2019 yılında ülkenin merkez bankasından faaliyet izni aldıktan sonra bölgedeki ilk lisanslı kripto varlık platformu oldu. Ocak ayında, Bahreyn’in para otoritesi Manama merkezli CoinMENA için bir lisans verildi.

Binance‘in kararı, firmanın Orta Doğu bölgesine artan odaklanmasını yansıtıyor. Şirket kısa süre önce Dubai Dünya Ticaret Merkezi Otoritesi tarafından kurulan yeni kripto merkezine katılan ilk kripto borsası oldu.

Yakın zamanda Binance Türkiye, finansal gözetim raporları gerekliliklerini karşılamadığı için Mali Suçları Araştırma Kurulu tarafından 8 milyon TL para cezasına çarptırılmıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
 • Nihat
  12 ay önce

  Mrb binance tr kapacak diyolar dogru kapanmazsa 2022 yukselmeye devam mi edicek bu aralar cok düştü binanca tr kapanmasin her konuda yardimci oluyo insanlar kullanan herkez cok menmun tesekkur ederim ilgi verirseniz sevinirim cevremde kullanan es dostlarim herkez cok menmunlar saygilarimla

  25
 • Nihat
  12 ay önce

  Mrb binance tr kapacak diyolar dogru kapanmazsa 2022 yukselmeye devam mi edicek bu aralar cok düştü binanca tr kapanmasin her konuda yardimci oluyo insanlar kullanan herkez cok menmun tesekku ederim ilgi verirseniz sevinirim saygilarimla

  18