Lider Bitcoin 51.000 Dolarlık Kritik Bölgede: BTC Nasıl Bir Yön İzleyecek?

Bitcoin yorumları.
17:47
27 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Lider kripto para birimi Bitcoin, yükselişe geçen piyasa duyarlılığına rağmen geçtiğimiz hafta 51.000 dolarlık kilit direnci kırmayı başardı. Lider BTC, son 24 saat içerisinde %3’lük bir artışla yazının kaleme alındığı sırada 51.360 dolar seviyelerinden alım satım işlemi görüyor.

Bitcoin Fiyat Hareketleri

2021 yılının hareketli bir dönem olmasından sonra kripto para piyasası ikinci çeyrekte %50’in üzerinde iki büyük piyasa düzeltmesi kaydetti. Bununla birlikte BTC ve diğer altcoin’ler zirvelere ulaştı. BTC şimdi geçen yılki boğa sezonunun başlangıcını tekrar ederek aralık ayının sonuna doğru bir miktar yükseliş ivmesi kazanmak istiyor. Koşullar da oluştukça benzer görünüyor.

COVID’in yeni varyantı Omicron ile birlikte artan enflasyon ve finansal istikrar Bitcoin’i yeniden değer deposu haline getirebilir. Bitcoin bir süper döngünün içerisinde mi yoksa 2017 gibi bir düşüşü mü görülecek?

Geçtiğimiz boğa sezonunda, Bitcoin Aralık 2017’de 20.000 dolar civarında rekor kırdığını gördü. BTC, aralık ayında boğa piyasasının zirvesine çıktıktan sonra altcoin’ler 2018’in ilk çeyreğinde inanılmaz bir ivme yakaladı ve piyasa dört yıllık bir döneme girdi.

Amiral Gemi Bitcoin Güçlendi

Lider Bitcoin artık gerçek bir paralel finans yatırım piyasası varlığı haline geldiğinden bu yana çok şey değişti. Kurumsalların piyasayı taşımasını kurumların çoğu kenardan izledi. Bununla birlikte kurumlar 2021’de Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini benimsemekle kalmadı bir dizi G-20 ülkesinde başlatılan hükümet onaylı yeni kripto ETF’i ile ellerini güçlendirdi.

Kripto uzmanlar 100.000 dolarlık BTC fiyat tahmininin biraz uzak olduğunu kabul etti ancak temellere inanıyor. Analistler, boğu koşusunu 2022’ye taşıyacak kadar güçlü hale geldi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar