X


Kripto Para Borsasının CEO’su ”Kayboldu!” – İşlemler Durduruldu!

IDAX kripto para borsasının CEO'su ortadan kayboldu.
12:03
29 Kasım 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bir kripto para borsasının daha exit scam yaptığı iddiaları hafta başından beri kripto para sektöründe dolaşmaya başlamıştı ve bu platformun IDAX Global olduğu ortaya çıktı.

IDAX Global, platformun CEO’sunun kaybolduğunu belirterek acil etiketli bir duyuru paylaştı. CEO’nun ortadan kaybolmasını öne süren borsa, bütün para yatırma ve çekme işlemlerini askıya aldığını açıkladı. Kaynakların bazıları borsanın Çin merkezli olduğunu belirtirken, Twitter adresindeki konum ise Moğolistan’ı göstermekte. Borsa kendisini bundan yaklaşık altı ay önce ”Binance Chain’e entegre olmuş ilk merkezi platform” olarak tanıtmıştı.

QuadrigaCX Olayı Tekrar Ediyor

Aslında buna benzer bir olay sene başında QuadrigaCX isimli kripto para borsası ile yaşanmıştı. CEO’nun hayatını sürpriz bir şekilde kaybetmesi sonrası borsa çalışanları soğuk depolama cüzdanına ulaşamadı ve milyonlarca kişi mağdur oldu. IDAX çalışanları da şu an CEO’ya ulaşamadıkları için hiçbir şekilde fonları göremediklerini ve isteyenlere para çekme işlemi sağlayamadıklarını belirtmekte.

IDAX’ın Çin merkezli olması ve geçtiğimiz haftalarda Çin hükümetinin yasaları ihlal ettiği gerekçesiyle birden fazla borsayı kapatması aslında bir tesadüften çok daha fazlası olabilir. Yine de kripto para sektöründe şu an en çok konuşulan teori CEO’nun fonları alıp ortadan kaybolarak exit scam yaptığı yönünde.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI