X


Kanadalı Şirketten Önemli Bitcoin Fonu Adımı

Kanalı varlık yöneticisi 3iQ, bir Bitcoin fonu başlatma planları olduğunu açıkladı.
13:00
29 Kasım 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kanadalı varlık yöneticisi 3iQ Perşembe sabahı yaptığı açıklamada, lider kripto para birimi Bitcoin’e bağlı düzenlenmiş bir fonun tanıtımını yaptı.

Closed-Ended Fon

Yapılan açıklamalara göre kapalı uçlu fonun (closed-ended), yatırımcılara “dijital para birimi Bitcoin’e yatırım yapma imkanı tanıyacağı ve ABD doları/Bitcoin fiyatının günlük fiyat hareketlerini” sunacağını belirtildi. Ayrıca konuya aşina bir kaynağın CoinDesk’e yaptığı açıklamalarda fonun, Toronto Menkul Kıymetler Borsası’nda listelenebileceği ve 2019’un sonuna gelindiğinde alım satımına başlanabileceği ifade edildi.

Bunların yanında yeni ürünün, over-the-counter olarak işlem gören ve borsalarda listelenen bir fon olan bazı Grayscale GBTC’si dahil olmak üzere birkaç fonun işlevlerini örnek aldığı belirtiliyor.

Ayrıca Avrupa’da Amun, 3iQ ürününe benzer ve kripto para birimleri ile ilişkili, borsalarda işlem gören çeşitli ürünler sunuyor.

3iQ’nun yeni ürünü

Firmanın açıklamalarına göre, 3iQ’nun yeni ürünü birkaç yıldır şirketin gündeminde yer alıyor ve üzerine görüşmeler yapılıyor. Ayrıca şirket piyasada üç yıldır Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu ile birlikte çalışıyor.

Bunun yanında Ekim ayında 3IQ, Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu’ndan Bitcoin fonu için “uygun karar” aldığını açıklamıştı. Konuyla ilgili detayları bu haberimizde siz CoinTürk okurlarıyla paylaşmıştık…

Öte yandan Kanada’nın finansal piyasa düzenleyicisi geçtiğimiz Şubat ayında 3iQ firmasının Bitcoin fon başvurusunu reddetmişti. Toronto merkezli varlık yönetim şirketi bu red kararına itiraz etti ve sonunda istediği onayı aldı.

Kaynak: The Block

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar