Poloniex, TRX Market’i İşletmeye Başlıyor

Poloniex ve Tron gelişmeleri hız kesmeden gündemde yer bulmaya devam ediyor...
14:00
29 Kasım 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Cointelegraph’ın haberine göre kripto para borsası Poloniex Blockchain ağı olan Tron (TRX) üzerindeki en büyük dağıtık borsayı (DEX) test etmeye başladığını açıkladı.

Tron CEO’su Justin Sun tarafından 29 Kasım’da onaylanan haberlere Poloniex, TRX Market’i “Poloni DEX” adı altında işletmeye başlayacak.

Poloniex ve Merkezsiz Borsa

Bu hamle Poloniex’in ABD’deki düzenleyici sorunları ele alan yeni bir borsa oluşturmak için Circle grubundan ayrılmasının hemen ardından geldi.

Bunun yanında Sun’ın açıklamalarına göre, Poloniex TRX Market’i “satın aldı”. Ancak el değiştirmenin detayları ve anlaşmanın hangi finansal değer üzerinden gerçekleştiği bilinmiyor.

Öte yandan Poloniex’in de onayladığı ve 27 Kasım’da paylaşılan bir blog gönderisinde, “TRXMarket’in gelişimini uzun vadede sürdürmek için Tron ekibi Poloniex’ten gelen devralma teklifi kabul etti. Bunun sonucunda Poloniex altında merkezi olmayan bir borsa haline gelecek olan Poloni DEX adında bir marka oluşturulacak. Resmi web sitesi ise artık poloniex.org olarak değişti.” ifadeleri kullanıldı.

Bunların yanında TRX Market, kullanıcıların merkezi bir cüzdanda para saklamalarını gerektirmeyen bir borsa işlevi görüyor.

TRX’in Gelişmelere Tepkisi

Sun’ın ifadesi kripto para topluluğunun kafasını karıştırdı ve konuyla ilgili sosyal medya üzerinden fazlaca geri dönüş oldu. EToro’nun ortak ticaret platformu üst düzey piyasa analisti olan Mati Greenspan neredeyse merkezi olmayan bir varlığın başka bir işletmenin kontrolüne nasıl verilebileceğini merak ettiğini dile getirdi. Greenspan’ın açıklamalarını bu haberimizde sizlerle paylaştık.

Bunun yanında Poloniex, Tron ile ilgili bahsi geçen adım sonucunda TRX fiyatlarında uzun vadede pozitif etkiler görüleceğini iddia etti. Paylaşılan bir blog yazısında konuyla ilgili, “Bu satın alma işleminin TRON ekosistemi için çok önemli bir hareket olması ve borsa sektörünün TRON’un güvenini ve tanınmasını sağlamlaştırması bekleniyor.” ifadeleri kullanıldı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar