X


Justin Sun ve Poloniex Ortaklığı Eleştiri Almaya Devam Ediyor!

Poloniex'in yaptığı son satın alma tepkileri beraberinde getirdi.
10:00
29 Kasım 2019
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Dünyanın en popüler kripto para borsalarından birisi olan Poloniex geçtiğimiz haftalarda Circle grubundan ayrıldığını açıklamıştı. Çin kaynaklı bir yatırım aldığını açıklayan Poloniex’in Justin Sun tarafından satın alındığı iddiaları sektörde gezinse de, Tron Foundation CEO‘su bu iddiaları ağzıyla yalanlamış ancak hareketleri ile doğrulamıştı.

Poloniex’in Twitter hesabından canlı yayın yapan Justin Sun, daha sonra da Poloniex kripto para borsasının Tron ağında bulunan bir merkeziyetsiz borsayı satın alması ile duruma son noktayı koydu. Konu hakkında tweet atan Justin Sun, ”Poloniex’in Tron ağı tabanlı en büyük merkeziyetsiz borsa TRXMarket’i ‘satın aldığını” vurguladı.

Bu durum eToro’nun ünlü ismi ve kripto para sektörünün tanınan siması Mati Greenspan’ın eleştirilerine yol açtı.

Merkeziyetsiz Borsa İkilemi

Greenspan, bir merkeziyetsiz borsanın tam olarak nasıl satın alınabileceğini sorarken aslında son günlerin popüler konularından birisine de değinmiş oldu. Merkeziyetsiz borsalar, standart borsaların aksine herhangi bir kişi veya kurum tarafından değil, ağdaki düğümler ve akıllı kontratlar tarafından kontrol edilir. Bu sebeple bunların bir merkezi, bir sahibi veya bir komuta üssü yoktur.

Poloniex’in TRXMarket’i satın aldığının açıklanması aslında söz konusu platformun gerçekten merkeziyetsiz olup olmadığı sorusunu ortaya çıkardı ve Justin Sun’a yönelik eleştirileri arttırdı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar