f Kripto Para Borsası Devi Binance'de Bir Şok Ayrılık Daha! › COINTURK

Kripto Para Borsası Devi Binance’de Bir Şok Ayrılık Daha!

Özet

  • Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance'in küresel ürün başkanı Mayur Kamat istifa etti.

  • Kamat'ın istifası, son dönemdeki düzenleyici sıkıntılar nedeniyle birçok üst düzey yöneticinin Binance'den ayrılmasının bir parçası olarak geldi.

  • Binance sözcüsü, Kamat'ın istifası için kişisel nedenlere işaret etti.

  • Piyasaya etkisi: Nötr
11:30
4 Eylül 2023

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance‘in küresel ürün başkanı Mayur Kamat istifa etti. Kamat, son dönemdeki düzenleyici sıkıntılar nedeniyle Binance’den ayrılan birden fazla üst düzey yöneticiden sadece birisi.

İstifanın Gerekçesi Olarak “Kişisel Nedenler” Gösterildi

Kripto para borsası Binance, karşı karşıya olduğu düzenleyici sıkıntılarının ortasında bir başka üst düzey yöneticisini daha kaybetti. Konuyla ilgili bilgi sahibi bir kaynak Binance’in küresel ürün ve tasarım başkanı Mayur Kamat‘ın istifa ettiğini söyledi.

Kamat’ın istifa ettiği iddiası üzerine konuşan bir Binance sözcüsü “Kamat’ın ürün başkanlığı görevinden ayrıldığını doğrulayabiliriz. Binance’in en hızlı büyüme dönemlerinden bazılarında bize rehberlik ettiği için kendisine minnettarız ve kendisine en iyi dileklerimizi sunuyoruz.” dedi. Kamat da istifasını doğrulayarak Binance’ten kişisel nedenlerle ayrıldığını ve geçiş sürecini tamamladığını belirtti.

Kamat, The Block’a yaptığı açıklamada , “Benim için istifa etme ve ürün liderliğini Binance’in yeni nesil liderlerine devretme zamanı geldi. Sorunsuz bir geçiş sağlamak için ürün liderleriyle yakın bir şekilde çalıştım. Ayrıca, 20 yıllık aralıksız ürün çalışmasının ardından kişisel olarak benim için de biraz ara vermek için iyi bir zaman. Binance’te çalışmak ve kullanıcı tabanımızın büyüdüğünü görmek hayatımın en iyi deneyimiydi. Changpeng Zhao’ya ve tüm liderlik ekibine bana sundukları bu harika fırsat için teşekkür ederim. Binance’i dışarıdan destekliyor olacağım.” ifadelerini kullandı.

Kamat, Google, Microsoft ve Agoda gibi şirketlerde çalıştıktan sonra Nisan 2022’de Binance’e katılmıştı. LinkedIn profiline göre, Binance’in çeşitli ürün lansmanlarıyla 18 ay içinde 80 milyondan 150 milyonun üzerinde kullanıcıya ulaşmasına yardımcı oldu.

Binance Üst Düzey Yöneticilerini Kaybetmeye Devam Ediyor

Kamat, yakın zamanda Binance’den ayrılan birden fazla üst düzey yönetici arasında yer alıyor.Geçtiğimiz hafta Binance’in Asya-Pasifik başkanı Leon Foong‘un kripto para borsasından ayrıldığını açıkladı. Binance’den yakın zaman önce ayrılan diğer yöneticiler arasında baş strateji sorumlusu Patrick Hillman, genel danışman Hon Ng ve baş işletme sorumlusu Yibo Ling yer alıyor.

Binance şu anda ABD’li düzenleyicileri ile ciddi bir düzenleyici savaş içinde. Bu savaşta ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Binance ve Zhao’yu bir dizi yasa ve düzenleme ihlaliyle suçlayarak dava açması iki önemli dönüm noktası oldu.

Dahası Binance’in karşı karşıya olduğu düzenleyici sorunlar pazar payında düşüşe neden oldu. Kripto para borsası Şubat ayında spot işlem hacminde yüzde 63’lük bir pazar payına sahipken, bu oran şu anda yüzde 47 civarına düşmüş durumda. Bu düşüşe rağmen Binance, dünyanın en büyük spot kripto para borsası olmaya devam ediyor.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI