f Kaçıran Üzülür! Layer 2 Ağı İle Yeni Bir Başlangıç Yapan Popüler Altcoin’deki Büyük Fırsat! › COINTURK

Kaçıran Üzülür! Layer 2 Ağı İle Yeni Bir Başlangıç Yapan Popüler Altcoin’deki Büyük Fırsat!

Özet

  • Popüler memecoin Shiba Inu (SHIB) için Layer 2 ağı Shibarium'un önemi oldukça yüksek.

  • Shibarium, işlem hızlarını artırma, işlem ücretlerini düşürme, merkeziyetsiz uygulaam geliştirme gibi birçok yeniliğe kapı açıyor.

  • Shibarium üzerinden gösterilen bütünsel ekosistem yaklaşımının SHIB'in fiyatını 0,001 dolar ve ötesine taşıması öngörülüyor.

  • Piyasaya etkisi: Nötr
10:31
9 Eylül 2023

Shiba Inu (SHIB) ekosistemi, sunduğu faydasını arttırmak için yerleşik kripto para projeleriyle rekabet etmeyi amaçlayan Layser 2 ağı Shibarium’u tanıttı. Shibarium, yoğunlukla ilgili bir sorunun ardından yeniden başlatılmasından bu yana iki haftadan kısa bir süre içinde önemli sonuçlar elde etti. Shibariumscan’e göre kayda değer bu başarı şu anda 1.2 milyonu aşan Shibarium’daki toplam işlem sayısından görülebilir. Bu ilk sonuçlar umut vaat ederken, dikkatler Shibarium yükseltmesinin SHIB’nin fiyatını etkileyip etkilemeyeceğine çevrilmiş durumda. Bu çerçevede sizin için önde gelen altcoin’in fiyatını 0,001 dolara çıkarmaya yardımcı olabilecek temel Shibarium özelliklerini derledik.

İyileştirilmiş İşlem Hızları

Shiba Inu’nun üzerine inşa edildiği Ethereum (ETH) ağının başlıca sorunları arasında yavaş işlem hızı ve ölçeklenebilirlik yer almaktadır. SHIB ve ilgili projeler popülerlik kazandıkça Ethereum ağındaki tıkanıklık yüksek maliyetli gecikmelere yol açmaktadır.

Shibarium, işlem hızlarını önemli ölçüde artırması ve kullanıcı dostu olmasını sağlaması beklenen bir Layer 2 çözümü sunarak tüm bu sorunları düzeltmeyi hedefliyor. Yapılan hız iyileştirmesi, yatırımcılar ve kullanıcılar için cazip bir özellik ve potansiyel olarak fiyatta yükselişin tetikleyicisi olabilir.

İşlem Ücretlerindeki Düşüş

Dahası Ethereum ağındaki yüksek işlem ücretleri kullanıcılar için başlıca endişe kaynağı olmaya devam ediyor. Bazen, bir işlem gerçekleştirmenin maliyeti gerçekleştirilmek istenen işlemin tutarını aşıyor ve bu da küçük transferler için ağı kullanışlı olmaktan çıkarıyor.

Shiba Inu’nun Layer 2 çözümü, gas ücretlerini önemli ölçüde azaltarak kullanıcılara rahatlama getirmeye hazırlanıyor. Daha düşük işlem ücretleri, Shibarium ekosistemi ve SHIB’in fiyatı için güçlü bir ivmelendirici olabilir.

Token Yakım Programı

SHIB, token’lerin önemli bir kısmının yakılarak dolaşımdan çıkarılıyor olmasına rağmen yüksek arzından dolayı ciddi zorluklarla karşı karşıya. Shibarium, BONE‘u ekosistemin yerel token’i olarak tanıtarak bu sorunu çözmeyi hedefliyor. Ağdaki doğrulayıcılar, işlemlerin güvenliğini sağladıkları ve doğruladıkları için ödül olarak BONE alıyorlar.

Ayrıca, yeni ekosistemdeki her işlem SHIB tüketirken, şişirilmiş SHIB arzını kontrol etmek için bir mekanizma sağlıyor. SHIB ve BONE için artan faydanın, bu token’ler için daha fazla talep ve değer yaratması öngörülüyor.

Merkeziyetsiz Uygulama Geliştirmeleri

Merkeziyetsiz uygulamalar Blockchain ekosisteminin çok önemli bir parçasıdır ancak Shiba Inu, orijinal haliyle merkeziyetsiz uygulamaları etkin bir şekilde destekleyecek teknik altyapıdan yoksundu. Shibarium, Ethereum ile iş birliği içinde bir Layer 2 çözümü olarak hareket ederek geliştirdiği güçlü ekosistem ile durumu değiştiriyor.

Bu altyapı, geliştiricilerin Shiba Inu ekosistemi içinde merkeziyetsiz uygulamalar oluşturmasını sağlayarak potansiyel olarak daha geniş bir kullanıcı tabanını kendine çekebilecek yenilikçi ve heyecan verici uygulamaların önünü açıyor.

Bütünleşik Ekosistem

Shibarium, aslen bütünleşik bir Shiba Inu ekosistemi oluşturmaya odaklanmaktadır. Bu ekosistemdeki çeşitli projeleri kapsamaktadır: SHIB metaverse, merkeziyetsiz borsa (DEX) ShibaSwap ve Blockchain tabanlı oyunlar.

Kullanıcıları kendine çekmesi ve katılımı teşvik etmesi beklenen metaverse ve oyunlar, DEX’in gelişmiş likiditesi ile tamamlanarak doğrudan yatırımcılara hitap etmektedir. Bu kapsamlı ekosistem yaklaşımı, Shiba Inu topluluğunu potansiyel olarak geliştirip genişleterek onu yalnızca bir memecoin olmanın ötesine taşıyabilir.

Shibarium, Shiba Inu’da büyük bir sıçramaya işaret ediyor oluşuyla özel bir konuma sahip. Kripto para piyasasının genelindeki olumsuz yatırımcı duyarlılığından etkileniyor olsa da tüm bu faktörler SHIB’i 0,001 doların ötesine taşıyabilir.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI