X

Ethereum (ETH) Fiyatı Yükselişe Geçti: Sıradaki Hedefler Neler?

Ethereum fiyatı yine hareketlendi.
15:28
3 Aralık 2020

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH), geçtiğimiz hafta yaşadığı sert düşüşü telafi edecek türden bir yükseliş hareketi sergiledi. 498 dolar seviyesine kadar gerileyen ve 1 ayın yükselişini bir anda sıfırlayan ETH, daha sonra ise yavaş yavaş bunu telafi etti.

Ethereum Fiyatı 614 Doları Gördü

Bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 614 dolardan işlem gören ETH, dün 600 dolar desteğinin altında yer almaktaydı ve yatırımcıların endişesini arttırdı. Ancak bugün Ethereum ekosisteminden gelen açıklamalar, kesinlikle ETH fiyatına katkı sağladı. Ethereum fiyatı aslında Mart 2020 tarihinden bu yana %608 artış elde etti ve bu bile yatırımcılar için yeterli olabilir.

ethereum

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Peki Ethereum fiyatının 614 dolara kadar yükselmesinin devamında hangi seviyeler görülecek? ETH teknik analizine bakıldığında aslında fiyatın hızla 0,382 Fibonacci seviyesine denk gelen 653 dolara kadar yükseldiği görülüyor. 2018 yılında kırılan tüm zamanların rekorunda da 653 dolar seviyesi oldukça önemli bir direnç ve destek olmuştu.

660 Dolar ETH/USD İçin Kritik

Eğer Ethereum boğaları bundan bir hafta önceki gibi yeniden 660 dolar seviyesine kadar çıkmayı başarırlarsa, 653 doların kırılması ile boğaların eli daha da güçlenebilir. Tabii ki bunun için öncelikle 625 dolar seviyesindeki direnç noktasının kırılması gerekiyor. Teknik indikatörlerin büyük bir kısmı yükseliş sinyali verse de buna uymayanlar da  bulunuyor.

En önemli indikatörlerden olan RSI, düşüş odaklı bir sinyal vermekte. Düşüş odaklı bir uyuşmazlık görülen RSI indikatöründe, fiyatın aşırı alım bölgesine yaklaştığı yani yakında sert bir satış yiyebileceği görülüyor. MACD indikatörü ise bu yükselişe rağmen hala iyimser bir tablo çizmekte ve yükseliş göstermekte.

İndikatörler ETH İçin Ne Gösteriyor?

Stotastik Oskilatör ise şu an tam olarak nötr seviyede. Bütün bunların ışığında ETH/USD fiyatının RSI indikatörünü zorlarcasına sert bir yükseliş yaşadığına tanıklık edebiliriz. Yani yakın vadede 660 doların üzerine çıkılması oldukça muhtemel. Ethereum yatırımcılarının buna rağmen 593 dolar seviyesine stop koymaları, sert düşüşlerden zarar görmelerini engelleyebilir veya minimuma indirebilir.

Ethereum 2.0’nin ilk aşamasının hayata geçirilmesi ile hafif bir düşüş yaşayan fiyat, şimdi her şeyin yolunda gitmesi ile yeniden yükselişe geçti ve bütün yatırımcıların gözü kulağı son bir yükseliş hareketinde gibi gözüküyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar