X

Binance’e Milyonlarca XRP Gönderildi: Satış Mı Geliyor?

Binance'e neden 52 milyon XRP gönderildi?
16:01
3 Aralık 2020

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Binance, bugün milyonlarca XRP’lik bir işlem ile korku yarattı. Özellikle son günlerde fiyatı devamlı yüklü satışlarla baskılanan XRP’nin bu olaya konu olması, yatırımcılarını daha da endişelendirdi.

52 Milyon XRP Transfer Edildi

Bilinmeyen bir kripto para cüzdanından yapılan işlemin toplamda 52 milyon XRP içerdiği ve bütün fonların bir anda Binance kripto para borsasına gönderildiği görülüyor. Bilinmeyen cüzdandan gönderilen fonların ise işlemin yapıldığı an itibarıyla 32,5 milyon dolara tekabül edildiği görülmekte. XRP’nin 24 saatlik ticari hacmi milyarlarca dolara ulaşsa da bu işlemin yine satış yönlü kullanılması durumunda sert bir düşüş getirebileceği biliniyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

XRP fiyatının işlem yapılmadan önce 0,62977 dolardan işlem görürken işlemden sonra ise 0,624 dolar seviyelerine gerilediği görüldü. 52 milyon XRP için bu farkın çok büyük olduğunu söylemekte fayda var. Ethereum (ETH) ve diğer altcoinlerin fiyatında son 24 saat içerisinde ciddi bir yükseliş yaşanırken XRP’nin 0,62 dolar seviyesinde sıkışıp kalmasının sebebi ise bu olabilir.

XRP Fiyat Hedefi

Bütün bunlara rağmen XRP fiyatının uzun vadeli hedefinin 0,88 doların üstü olduğu biliniyor. Son 1 haftada kripto para borsalarındaki hareketlilik ciddi anlamda artış yaşamış olsa da yeni yatırımcıların sayısı da benzer bir hareketlilik yaşıyor. Google üzerindeki XRP aranma verileri tüm zamanların rekorunu kırdı ve bu devamlı yeni yatırımcı geldiğini gösteriyor. Peki yüklü satışlar ve yeni yatırımcılar birbirlerini dengeleyebilir mi?

Whale Alert’ın gönderisinin altına yapılan yorumların bazıları ise Brad Garlinghouse ve diğer kurucularla yöneticilerin, yeni gelen yatırımcıların üzerine “dump” yaptıkları yani yüklü satışlarda bulunduklarını vurgulamakta. Bu durum en azından Jed McCaleb için doğru  olsa da diğer yöneticiler konusunda bir netlik yok.

Yüklü Satışlar vs. Bireysel Yatırımcılar

Yani yüklü satışlar yapıldığı bir gerçek olsa da bireysel yatırımcıların sayısı da hiç olmadığı kadar hızlı artıyor. Bu da XRP fiyatının yakın vadede gerçekten de 0,62 dolar, 0,77 dolar ve 0,88 dolar dirençlerini kırabileceğine işaret ediyor. XRP/USD teknik analizi de rallinin başlaması için önemli sinyallerin göründüğünü belli etmişti.

Ancak bunun gibi yüklü ve şeffaf yapılan satışlar, beklenen rallinin gelişini biraz daha yavaşlatabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar